let me introduce myself

  • 179
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

kedi

denge canlısıdır. maddi ve manevi anlamda. 4 ayak üstünde kalma kısmını geçecek olursak, kediyle sağlıklı bir ilişki kurmak ona saygı duymak ve size saygı duymasını sağlamaktır. yani denge kurmak. "s.kerim saygısını" diyerek komikli kedi videosu performansı bekleyenler genelde masalarından yemek aşıran arsız huysuz kedilere sahiplik etmek durumunda kalırlar. oysa mesafeyi çözer, kedinizi anlarsanız onunla mükemmel iletişim kurarsınız. kelimelere gerek yok.
örneğin meraklı kedi canlısı her s.ki koklamak ister. ben genelde yemek yaparken buzdolabının üstünde yatan karpuz* hanıma kullandığım malzemeleri koklatirdim, sağolsun o da tezgahın üstünde meraklı meraklı gezmezdi.
diğer anlaştığımız ilginç bir nokta da mesela oyun alışkanlıgıydı. tabi hanım efendi aslan torunu olduğu için kişisel alanına çok herkesi yaklaştırmaz. ama ben severim arkadaş. hem de haşin severim. ödül olarak da oyuncak faresiyle oynatırdım. alıştıktan sonra kendisi kafasını elime sürtmeye ve "al mıncırıyorsan mıncır da şu fareyle oynat azıcık" mesajını vermeye başladı.

güzel canlıdır. yoldaş olur. eğer şanslıysanız uyurken yüzünüzü falan yalar. çok özledim amk.
(bkz: çok şükür bugün de kontrolsüzce kedi övdük)
(bkz: hepimiz kediye bi kere versek de rahatlasak. bkz: umut sarıkaya)

devamını okuyayım »
12.01.2017 02:44