lex est dictamen rationis

  • hırçın golcü (258)
  • 807
  • 14
  • 4
  • 0
  • 3 gün önce

selçuk üni. rektörünün ibretlik dolar açıklaması

https://twitter.com/…nmu/status/1024735625193373697

skandalın hası bu tweettir asıl.

adam diyor ki "dışa bağımlıyız, gün içinde dolarla alışveriş yapmıyor olmamız dolar'ın günlük hayatımızı etkilemediği anlamına gelmiyor, gerçek bir vatansever buna bir çözüm arar", beyefendinin verdiği cevaba bak "anahtarları globallere teslim edelim diyorsun yani".

lan bu ne lan? biri bana açıklasın bu ne olum? ne alaka ulan? adam sana üretimi arttırmamız lazım demiş, ne alaka anahtarı globallere teslim etmekle bana biriniz açıklayın şu iki cümle arasındaki bağlantıyı? bunu yazan bir zihnin (bak zihniyetin demiyorum, zihin, akıl, kapasite adına ne derseniz çünkü bu iş zihniyet işinden daha sıkıntılı bir iş) değil bir üniversitede rektör olması falan bu ülkede 2+2 yi bile öğretmemesi gerekir. bu adamın her koşulda eğitim öğretim sisteminin öğretilen/eğitilen tarafında olması gerekir zira bu şekilde düşünen bir kafanın gerçekten ömür boyu eğitilmesi gerekir ki belli bir seviyeye ulaşsın.

ulan sövmek istemiyorum da, vallahi kaşınıyorlar. yahu dersin ki "haklısın kardeşim üretimi arttırmalıyız, bu ülkedeki her bireyin çalışması bir şeyler üretmesi gerek doğru söylüyorsun". ulan bunu de bari ya çok mu zor bu kadar gerçekleri söyleyebilmek, konuyu manipüle etmeden adam gibi konuşabilmek bu kadar mı zor? adamın hakkını bir teslim et, abuk sabuk bir cevap vermeden düzgünce konuş ondan sonra yine yağla hükümetini, git bi iki tane fabrika açılışı falan bul linkini at "bak hükümetimiz de üretimi arttırıyor" de, artık bak yıkama yağlamaya bile eyvallah diyorum, sonuçta bu ülkenin bir gerçeği oldu.

selçuk üni mezunu olsam şu rektörü gördükten sonra önce diplomayı sonra kendimi yakardım, hoş benim mezun olduğum üniversitenin rektörünün de çok bir farkı yoktur, hepsi aynı tornadan çıkıyor bunların.

harbiden yazıklar olsun, başka denecek hiçbir şey yok.

devamını okuyayım »
01.08.2018 22:28