lezugnac

  • 424
  • 32
  • 12
  • 0
  • evvelsi gün

denizli

şehrim. hem yukarıdaki yazar arkadaşa hem de şehre dışarıdan gelen diğer insanlara bilgi vermesi açısından madde madde yazayım.

1) doğru, yolları çok kötü. bundan birkaç sene önce dev altyapı adı altında çalışma başladı, iflahımız kurudu. şimdi bitti, yollar yapılıyor.

2) kiralar çok yüksek. tek kişi kalınacaksa her şey dahil apartlar var, 800 liraya çok güzel yerlerde oturulabilir ancak evler gerçekten pahalı.

3) çok sıcak, siz daha soğuk nedir görmediniz.

4) üniversite tarafının gürültülü olması normal, öğrenci çok. haliyle mekanlar da çok ancak kaliteli mekan bulmak zor.

5) migros veya diğer alışveriş mekanları çok fazla. o konuda sıkıntınız olmasın. görece ucuz da.

6) genelde evde içtiğim için mekanları bilemem, ancak doğrudur. işin kötüsü, mekanlarda liseliler cirit atıyor.

7) guinnessin ne olduğunu bilmiyorum. içiliyor galiba. ben rakı seviyorum.

8) görece ucuz, doğru. yemek, giyim vesaire ihtiyaçlar ucuza temin edilebilir.

9) elektriğiniz kesilirse 186'yı arayacaksınız. bir dönem call center'ında çalıştım, şu bilgiyi vereyim; planlı bir çalışma veya çok büyük bir arıza yoksa denizli'de elektrikler 1 saatten fazla kesik kalmaz.

10) yollarının kötü olduğunu söylemiştik. bitsin bakalım şu çalışma bakalım nasıl bir şey çıkacak ortaya.

11) trafiğe çıkmak için biraz tecrübeli olmak gerekiyor. yeni balık pazarının olduğu mevkii kalabalıksa çıldırabilirsiniz ancak genelde o tarafa işiniz düşmez. denizli'de araba kullanıp kaza yapmayan insan tanımıyorum.

12) denizli ağzı diye bir şey var tabii. beni bak biyo; "bana bakar mısın?" demek.

13) insanı, rahat olabilir. her görüşten, her sınıftan insan yaşıyor bir arada. zaten çok da büyük bir şehir değil. alışıyor insanlar birbirine.

14) çamlık, adalet parkı, eskihisar parkı, honaz piknik alanı, incilipınar parkı ve unuttuğum diğer alanlar, hepsi çok güzel. pamukkale'ye gitmeyin ama, giriş kişi başı 35 lira. dükkanlar, oteller de ayrı kazıklar benden söylemesi.

15) eski zafer, "şimdilik" diyebileceğiniz, kullanıp bir kenara atabileceğiniz bir gazoz değil. coca cola firması tadını eski zafer'den esinlenmiş, makaleler bile var bu konuda.

16) yalnızca copy center değil; kitabevi, kırtasiye, dersane, dil kursları, ve ihtiyacınız olan her türlü eğitim malzemelerini edinebileceğiniz yerler oldukça fazla. üniversitenin karşısında "imza kırtasiye" vardı, şu an yıktılar ancak hem üniversite çevresinde hem de çınarda copy center oldukça fazla.

tozu, kızı, horozu, bir de zafer gazozu!

eyyorlamam bu kadar.

devamını okuyayım »
13.07.2017 20:17