life is drunk

  • azimli
  • şamda kayısı (713)
  • 1435
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 ay önce

korku filminde ürkünç evden inatla taşınmayan aile

50 karakter sınırı yüzünden biraz sıkıntılı olmuş olabilir başlık ama anlatacağımı düşünüyorum.

ben çok tırsak adamım, kendi gölgemden korkarım. korku sinemasındaki tüm klişe öğelerden götüm atar. oyuncak bebek, palyaço, psişik çocuk, ip atlayıp şarkı söyleyen küçük kızlar, yatağın altından çıkan el, öteki dünyayla iletişim ve aklınıza gelebilecek her şeyden ödüm kopar. 100 kilo halimle cenin pozisyonuna kıvrılıp izlerken buluyorum kendimi korku filmlerini. bu sektör için bulunmaz bir nimetim adeta. paris hilton'un ölmeyi bile beceremediği filmde ben yenecek tırnak bırakmadım elimde.

ancaaaak...

gel gör ki bu mal aileyi görünce nevrim dönüyor. korku sinemasına olan inancımı kaybediyorum, canım sıkılıyor, ruhum daralıyor, filmle ilişkimi koparıyorum.

zaten bu geri zekalılar filmin başında şahane bir eve taşınırlar her zaman. "alla alla bu niye bu kadar ucuz?", "şu komşu niye geceleri dik dik bakıyor?", "aaaa bu kolinin tavan arasında ne işi var?", "lan o kapı niye kapandı birden?" derken bir süre geçer ki bana kalsa tüm bunlar bile taşınma için geçerli sebep de şahane, 3 katlı eve taşınma heyecanına veriyorum. fakat günler geçiyor. artık evde silüetler görmeye başlıyorlar. gece yatarken ayaklarından çekerler, başka odalardan gıcık gıcık gülerler, mis gibi yeni evin duvarlarını kanla boyarlar, eşyaları oradan oraya çarpa çarpa kırarlar v.s.

peki tüm bunlar olurken bizim mal aile napıyor? hiçbir şey olmamış gibi kahvaltı ediyorlar sabah. vay efendim "dün gece çok garipti jennifer", vay efendim "mike, bizim bu oğlan geri zekalı mı acaba? kanlı, şeytanlı resim yapıp duruyor", vay efendim "burada yolunda gitmeyen bir şeyler var galiba" falan. e günaydın embesiller! bak bak mal değneğine bak! yolunda gitmeyen bir şeyler varmış, gece çok garipmiş. lan ben evde rüzgardan kapı çarpsa korkudan yerimden sıçrıyorum. adamın ayağını gece hayaletler gıdıklıyor neymiş gece çok garipmiş. davarın çocuğu banyo duvarında azcık nemden iz olsa ortalığı yıkar ama duvarda eşek kadar "ölüm" falan yazıyor neymiş yolunda gitmeyen bir şeyler varmış.

lan olm "sikerim böyle evi taşınalım başka yere" desenize. paranız yoksa hiç mi akrabanız, eşiniz, dostunuz yok, böyle böyle oldu diye anlatsan seni kapıda mı koyacaklar? biz evde hamamböceği görünce ailecek evden kaçıyoruz adamların götünü hayalet elliyor hala tutturmuş ev de ev. kalk git arabada yat lan ayı!

taşınsanıza olm, değer mi lan yanarsa yansın peşinatın, mortgıçın batsın lan! yayla gibi evde cinle, periyle köşe kapmaca oynayacağına kutu gibi evin olsun, huzurun olsun boşver. lan zaten o eve nasıl taşınıyorlar onu da anlamıyorum. evin hanımı ne zaman baksam evde veletlerle ilgileniyor. tek adam çalışıyor onun da eline kaç kuruş geçtiği belli. hangar gibi eve nasıl yetiyor o para? kesin bir boklar karıştırıyorlar zaten. haram, zıkkım parayla böyle olur işte götünü hayalet de eller, çükünü şeytan da koparır. oh olsun!

not: remzioğlu nakliyat... niğde'den tüm dünyaya... taşımak bizim işimiz since 2014

devamını okuyayım »
07.04.2015 09:39