life compiler

  • 1017
  • 49
  • 4
  • 0
  • dün

tron coin

bu söyleyeceklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
bu konuda çok otorite biri de değilim
20.000 trx stoğum var.
altı aydan biraz fazladır coin alıp satıyorum.
son zamanlarda çokça duymaya başladığım bir terim var: "duvar"

tron coin için ya da daha doğrusu trx için bu duvarlar hitbtc de çok bariz belli.
https://ibb.co/bj5sp6
kırmızı olan kısım satış fiyatını sabitlemiş durumda, resimde görüleceği üzere 985 satoshide 61 btc bir stok var. ve o stok erimeden hitbtc için fiyat 985 satoshiyi geçemez.
yaklaşık 900.000 $ bir duvarla trx in fiyatı yukarı yönlü sınırlandırılmış durumda.

aynı şekilde yeşil kısımda ise 954 satoshi de 14 btc lik bir birikme var. 14 btc yani 210.000 $ lık alım yapılmadan bu fiyatın aşılması da zor.

balina dediğimiz adamlar buraya sağlam iki barikat kurarak fiyatı belirli bir aralıkta tutuyor.

tüm bu anlattıklarım ne işe mi yarayacak.

bu duvarı kimin ördüğünü bilmemiz mümkün değil.
justin sun da örmüş olabilir trx in rakibi bir coinin vakıf başkanı da. ya da standart paralı yatırımcı da.

tekrar söylüyorum. ben yatırım uzmanı değilim bu işe girdiğimden beri oran olarak başlangıç sermayemi 400 den fazla katlamış biri olarak bile sadece yorum yapıyorum.
ve söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

tron coin için fiyat bir süre daha, mesela küçük yatırımcı bezip yeter ya %5-10 kar da bana yeter ya da artık paraya ihtiyyacım var zararına da olsa satıp çıkıyorum diyene kadar bu trx in fiyatı stabil tutulacaktır.

kaldı ki bu duvarların daha da daraltılması da da fiyat olarak 954-985 bariyerinden mesela 750-775 bariyerine çekilmesi de olası.

fiyat hareketlerini iyi okuyup ona göre yatırım yapmakta fayda var.bu fiyatlardan burası bir süre devam eder.

ben trx den kazandığım parayı zaten ana sermayeme ekleyip devam ediyorum elimdeki 20.000 trx yine ana sermayem vasıtası ile trx den kazandığım miktar.
o yüzden diğer coinler ile al sat yapmaya devam ederken burada gelecekte bir 1800-3000 satoshi bantlarını rahatlıkla beklerim....

siz alım maliyetlerinizi değerlendirerek veya ara ara yaşanan dalgalanmaları kullanarak elinizdeki trx miktarını artırarak olası zararınızı minimize edip ya da karınızı maksimize edebilirsiniz.

ben geçtiğimiz cumartesi akşamı dalgalanmalardan 5 bin trx daha edindim... ve ihtiyacımdan fazlasını satıp hodl moduna geçtim...

şayet bu ya da başka bir coine girecekseniz de uzun zaman (mesela 6 ay ihtiyacıınız olmayan bir rakamla girin.) siz satmadığınız sürece ne zarar ne de kar realize olmuş değildir. sabır önemlidir.

edit: 20.000 trx stoktan ve 6 ayda 400 kata yakın kardan (tl bazında) bahsederken asıl hedefleiğim şey. bu kadar işin içinde biri iken bile söylediklerimi lütfen yatırım tavsiyes olarak almayın. sadece değerlendirin bir bakış açısı görün. eksiklerm varsa uyarın veya antiteziniz varsa lütfen paylaşın diyedir.
herhangi bir güven unsuru değildir. şahsen bir hatalı işlemden (arbitraj) 5 milyon satoshi üzerine bir bardak soğuk su içmişliğim de var.

devamını okuyayım »
09.01.2018 13:38