life is drunk

  • azimli
  • şamda kayısı (717)
  • 1435
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

kadınların regl sancısını abartması

etrafımda regl dönemindeki kadın/kadınlar varsa benim görevim ya gerekmediği sürece konuşmamak, ya sıcak su torbası hazırlamak, ya eczaneden ağrı kesici depolamak ya da bakkaldan kilo kilo çikolata almaktır. bunun dışına çıkmam canıma susamadım, tedbiri hayatta elden bırakmam. yaşadıkları sancıyı, acıyı bilemem ancak bazı kadınlar için gerçekten çok sıkıntılı geçtiğini yüz hatlarından, "o kumandayı ver ağzına sıçtığımın çocuğu" bakışlarından anlayabiliyorum.

regl temel olarak nedir? vücudun "al yine bu ay da bir bok yapamadın" diyerek döllenmemiş yumurtayı dışarı atması olayı. sadece bu da değil tabi bunun yanında bir sürü hormonal değişimler oluyor. vücut ödem topluyor, ha geldi, geliyor, gelecek stresiyle biraz sinir bozukluğu ve ardından acı, kan, gözyaşı...

hah şimdi tüm bunların ışığında bu ağrının, sancının abartıldığını düşünen erkeklerle biraz empati yapacak olursak (erkeklerle genelde ya halı saha, ya ortak iddia kuponu ya da hesabına batak partisi yaparım kıymetinizi bilin); hiç regl olduğunuzu düşündünüz mü? ben düşündüm manyak gibi ve emin olun ki kadınlar az bile yapıyorlar. bak ben parmağımı kağıt kesse dünyaları yıkıyorum, en ufak bir çizikte çizen maddeye adam öldürmeye teşebbüsten suç duyurusunda bulunmak için savcılığa doğru yola çıkıyorum, hafif karnım ağrıdığında onlarca kurşun yemiş gibi kıvranıyorum, halı sahada orama burama top çarpınca hayatın acı dolu, yaşanmaz bir yer olduğunu düşünüyorum ve bunun gibi yüzlerce şey. büyük ihtimal sen de böylesin "regl sancısını abartıyolar yaaee" diyen kardeşim. lan saçmalama! benim penisimden (o kadar bilimsel konuştuk bari bok etmeyelim) kan geldiğini görsem direkt baygınlık geçiririm lan. hem 1 kere de değil 4-5 gün boyunca ara ara kan geliyor ve acı da cabası düşünsene. abooo yazarken bile gözlerim karardı. mesela testislerim (oo veri sayntifik!) parça parça çıkıyor penisinden. aaaaaahhhhhh nooooooo! 2. regl sancımda giderim doktora "ben yapamıyorum bu stresle, bu acıyla yaşayamıyorum kes şunu yerine beton dök" derim.

kadınlar az bile trip yapıyor vallahi bak. benim karnımda iç savaş çıkmış halde penisim (bilimsellik <3) kanarken, "sıcak su veeeeerrrr, ilaç veeeeeeerrr, çikolata versene hayvanın oğluuu!" diye dünyaları yıkarken sen gelip "pff sen de abartıyosun haaa" dersen yeminle yedi sülalenle kanlı kanlı cinsi münasebette bulunurum.

ha bir de senin isteğinden bağımsız şekilde vücutta toplanan ödemlerden dolayı gelip biri "sen biraz kilo mu aldın yaav?" dese ona da "ananı aldım ananı!" derim. kadınlar yine iyi bak sadece "uff snne be slk!" deyip geçiyorlar.

o yüzden kadınların bu sancıyı abarttığını her düşündüğünde benim regl olduğum bir dünya aklına gelsin ve o kadınlardan diz çöküp özür dile sik kafalı! (gitti bilimsellik amına koyim sinirden)

devamını okuyayım »
19.11.2014 09:18