life is drunk

  • 1379
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 ay önce

hafta sonu ne yaptın

dünyanın en iç kıyıcı sorularında ilkokuldaki "baban ne iş yapıyor?", "nerelisin?", "peki aslen nerelisin?" ve "seni benden başka siken oldu mu?" sorularından sonra 5.sıradaki olanı. bu soruyu samimiyetle soran, hafta sonu gerçekten ne yaptığınızı merak edenlerin oranı %2'yi geçmez. alt metin olarak "ben hafta sonu süper şeyler yaptım ama öyle direkt söyleyemiyorum sen bir yalandan anlatmaya başla da ben döşeyeyim sonra" temasını içerir. "sen?" diye sormasanız bile o anlatılacak artık, dinleyeceksiniz maalesef.

pazartesinin kendi varlığı yetmiyormuş gibi bir de bu sorunun stresi başladı bende artık. pazartesileri bu soruyu en az 3 defa duymazsam olmuyor. pazartesi sabahları genelde tek başıma sigara, çay yaparak cuma mesai bitimine kalan saati hesaplarım ve genelde bu saatlerde bir eleman gelir, sorar ahiret sorusunu.

+ naptın hafta sonu?
- napayım takıldım işt...
+ hıı öyle mi? ben işte uludağ'daydım. off inanılmazdı. kayak yaptım, off kızları bi görsen oradaki aklın çıkar. manzara o kadar güzeldi ki içmelere de doyamadım ya.
- hadi ya iyiymiş ne güzel işte ben de ark...
+ aaa dönüşte de istanbul'a geçtik. allahım ne kadar güzeldi ya. bence insan boğazda bir yemek yemeden ölmemeli.
- tabi şey yani...
+ hava da inanılmazdı ya. zamanı yetiremiyor insan hafta sonu ya. bir dahaki hafta sonu da yunanistan'a gidicez. ya çok hesaplı turlar var. sen napacaksın hafta sonu?
- napayım işte takılıc...
+ neyse ben kaçayım ya dolu iş var görüşürüz.
- görüşürüz.

öyle örselenmiş, itilmiş, yıpranmış bir halde sigaram ve çayımla başbaşa bırakıp gidiyor beni. daha pazartesi günü 8.30'da eser miktardaki enerjimi de sömürüp gidiyor hafta sonuna sıçtığım. bir dinlesene lan beni de, bir fırsat versene benim de anlatacaklarıma. ben saksı değilim! oysa paralel evrende yaşanan şu diyalog için neler vermezdim?

---meanwhile in a parallel universe---

+ naptın hafta sonu?
- eşşeğin sikini yaptım.
+ne?
- vallahi bir elimde kumanda bir elimde bira oradan oraya zappi...
+ ya işte ben de ulu...
- sus sikerim seni! madem sordun dinle beni. zapping yaptım, üçlü koltuğun biraz sağında, biraz solunda, biraz da ortasında yattım. senin gitme planları yaptığın ülkelere ben iddaa kuponu yaptım. hepsi de yattı.
+ hıı işte biz de yunanistan'a...
- sus dedim!! o yunanistan'ın ağzına sıçayım. bir gol atamadı. neyse sonra pes oynadım, street fighter oynadım. hep yenildim.
+ ya görsen uludağ bembeyaz...
- lan sus it! ben de beyaz futbol izledim işte. üşengeçlikten çakmak bile almadım. sigaramı ocaktan yaktım. öyle üşengeçtim. nuri bilge ceyaln filmlerindeki uzaklara bakmalı, sigara içmeli sahneler benim hafta sonumun yanında interstellar, ayrıca halil sezai de benim yanımda dünyanın en eğlenceli insanı kalırdı yani.
+ hıı işte ben de istanbul...
- bak hala istanbul diyor. istanbul istanbul olalı görmemiştir böyle hafta sonu. siktir git buradan allaama basarım ha sigarayı!

---meanwhile in a parallel universe---

rahat bırakın olm bizi! hafta sonu yaptıklarınız sizin olsun tutan kuponlar bizim.

+ haa tutan kupon dedin de mısır'da tutankamon'un mezarını görmeye gid...
- sen hala burada mısın lan? taş yok mu taş?!

devamını okuyayım »
30.03.2015 09:51