life is drunk

  • azimli
  • şamda kayısı (713)
  • 1434
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 ay önce

iş hayatı yalanları

yaklaşık 3 senedir çok türlülerini söyledim. "çoktan hallettim o işi" dedim, çay-sigara yapmaya devam ettim. "çok yoğunum" dedim, sözlükte takıldım. "sistem yok" dedim, iddaa'da sistem kuponu yaptım ve bunun gibi şu an aklıma gelmeyen birçok yalanı bir an bile tereddüt etmeden söyledim acımasız düzenin samimiyetsiz kölelerinden biri olarak.

fakaaat...

bugün öyle bir yalan söyledim ki ben bile şaştım kaldım. ben askerliğimi yapmadım, daha doğrusu gevşek ağızlı iş arkadaşlarıma söylemek istemediğim birkaç sağlık problemimden dolayı ilişiğim yok askerlikle. soranlara da "dur bakalım tecilli yaee" diye diye bugüne kadar geldim. aga kimse de çıkıp demedi ki "ne tecili hayvan yaşın oldu 29 okul okuduğun falan da yok" diye. bedelli çıktıktan sonra rahatladım hatta çok. "bedelli yaptım yaee" der geçerim diye. fakat tecilin bu yaşa kadar nasıl olduğunu sorgulamayan herifler benin bedelliyi her gün soruyorlar anasını satayım. ben de bugünün yoğunluğunda canımın sıkıntısının tavan yapmasıyla müdürü aradım. aramadan önce de bedelli askerlikle ilgili her şeyi hatmettim. bankaların hesap numaralarına kadar her şeyi ezberledim sorar belki diye.

- müdürüm rahatsız ettim kusura bakmayın.
+ noldu?
- şeyy ben öğleden sonra izin alabilir miyim? bedelli askerlikle ilgili işleri halledicem de.
+ haa tamam olur kolay gelsin, hayırlı olsun şimdiden.
- sağolun müdürüm. isterseniz hesap numaralarını felan sayabilirim.
+ ne?
- yok bir şey yok müdürüm.
+ tamam teskereni al gel de bi tatlı ısmarlarsın artık.
- tabi müdürüm kilo kilo alayım.

amına koyim tam bi liseliymişim ya ben la hala. bildiğin yarım gün kaçmak için sabahtan beri tüm mevzuatı ezberledim. birazdan arkadaş gelicek beni almaya kantır, bilardo falan oynamaya gideriz herhalde, sonra da öğle vakti sahilde kayalıkların orada kırmızı tuborg içeriz. lan belli mi olur? belki kız lisesinin çıkışına gider bekleriz.

bir de fotoşoktan anlayan arkadaşlar falan varsa bana bir ulaşsın. "göster bakayım teskereni" derlerse bunlar elimde bir şey olsun. 2 saat kantır ısmarlarım.

olm çok heyecanlıyım lan. ben çıkıyorum. dur lan çıkmadan tuvalette gizli gizli bi sigara içeyim zaaa xd xd

devamını okuyayım »
29.01.2015 11:49