life is short

  • 123
  • 4
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

uzun yol araba yolculuğunu çekilir yapacak şey

tek bir şey değil bir liste halinde yazılabileceklerdir;

iyi bir playlist
radyonun çekmediği vb yerler için spotify offline özelliği kullanılabilir veya bir usb & mp3 cd'si yazdırılabilir.

zengin yolluk çeşitleri
ev yapımı özel ürünler, hamurişi vb tercih edenler de olabilir, sevdiği abur cuburları araca dolduranda olabilir. yalnız seyahat edenlere sakız öneririm, ne kadar uykunuz olmasada reflekslerinizi uyanık tutar.

güneş gözlüğü
yaz-kış fark etmez bir şekilde bu merede ihtiyaç duyuluyor. araçta tutalım.

rota
bazıları buna katılmayabilir ama rota gerçekten önemlidir, yol kaymak gibi olsun şu olsun bu olsun demiyorum ama yol üzerindeki doğal güzellikler, yolun uyku getirecek şekilde dümdüz asfalt ve boş ovalar değil (bkz: ankara konya karayolu), dolambaçlı da olsa doğal güzelliklerin olduğu kıyı şeridi veya orman içerisinde de olması.

sürüş zevki hissettiğiniz ve her anlamıyla hakim olduğunuz bir otomobil.
sizi uzun yolculuklarda yormayacak kadar konforlu, yeri geldiğinde yapılan sollamalarda sizi zorda koymayacak kadar güçlü bir motora sahip, bakımlarından ve sizi yolda bırakmayacağınızdan emin olduğunuz bir araç. yola çıkılmadan önce temiz olması tercih sebebidir.

yol arkadaşı
evet yalnız da seyahat edilebilir doğrudur ancak başlık uzun yolu çekici yapmak ise kesinlikle yanındaki ile kaliteli konuların konuşulduğu bir sohbet en uzun yolu bile bir anda bakarsınız bitirebilir. bu eş olabilir, sevgili olabilir, normal arkadaş , kardeş vb olabilir.

devamını okuyayım »