lifedom

  • ekşi
  • anadolu çocuğu (348)
  • 572
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

atatürk heykellerinin kaldırılacağı tarih

bütün türbelerin yıkıldığı, brad pitt posterlerinin yasaklandığı, ölülerimiz için saygımızdan yaptığımız mezar taşlarının yıkıldığı, yunanistandaki zeus heykellerinin yıkıldığı tarihle aynı zamanda olur.

arkadaşlar, atatürk, bu bireysel özgürlüğünüzü onun heykellerini yıkasınız diye size vermedi.
gerçi a keşke hiç uğraşmasaydı da teba ve köle olarak kalsaydık..zira bence size kölelikten kulluktan başkası yakışmıyor. o heykeller saygıdan ötürü yapıldı. bu saygı da, yetiştiği ülkenin değerlerine göre düşünülemeyecek denilen şeyleri düşündüğü için, bilimi ön plana çıkardığı için, saltanat, hilafeti kaldırdığı için, senin annene oy verme veya milletvekili olabilme yetkisi verdiği için, senin şerri hukuka göre değil medeni hukuka göre yargılanmanı sağladığı için demokrasiyi getirdiği için oluştu. kaldırmak yıkmak ile türkiye ye ne katacaksın arkadaşım.

bir de şu askeri bir dehaydı geyiklerini bırak arkadaşım...sen şu anda sümüklü burnunla düşünemeyeceğin şeyleri 100 yıl önce düşünmüş yazmışsa, yazmayı bırak gençliğini verip gelecek nesiller -sen yani sümüklü arkadaşım- için savaştıysa ve milleti egemen kıldıysa -allahı ve padişahı değil- bu saygı ve bu heykeller normaldir. adam devlet kurmuş arkadaşım..o kadar güçlüyken kendini kral ilan etmemiş cumhuriyet, demokrasi ve medeni hukuk u kurmuş...millet meclisini kurmuş...ne zaman bunları kaldırmak isteyen varsa o zaman dikdatörce davranmış...sen ne yapardın sümüklüm sen ne yapardın ak sakallım.. bir düşün..bir ingilizden para alıp kral olmayı mı seçerdin, veya savaşıp kurdum ama boş verin..cumhuriyet kalksın hilafet mi gelsin derdin..sen gelecek nesilleri düşünür müydün..kendini hiçe sayıp kendine iman eden bir toplum yerine düşünen dinle değil bilimle uğraşan bir toplum yaratır mıydın..veya bunun için çalışır mıydın..

atatürk ün tek suçu vardır senin gibi bilimsel düşünemeyen adamları eğitememesidir ya da kesmemesidir. ona da yaşı yetmemiştir.

çünkü sen bilmiyorsun arkadaşım..şuralara saçma sapan yazılar yazabiliyorsan bir sebebi de atatürk tür..sen allahtandır diye düşün yemeğini ye sümüğünü çek cüppelim..

devamını okuyayım »