like spinning plates

  • 194
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

çankaya üniversitesi

okulda sosyal aktivite namına bulabildiğim (bölüm topluluğu faaliyetleri dışında) tek şey olan aikido derslerini, yalnızca iki aylık aikido eğitimleri olan öğrencilerin bahar şenliğinde gösteri yaparak kendilerini rezil etmesi şartıyla veren okul. bu emrivaki üzerine öğrenci sayısı azalınca da ders kapatıldı. artık ders aralarında tavla, tabu, satranç, jenga, langırt gibi oyunlarla beynimi ve reflekslerimi geliştiriyorum. aikido da neymiş!

yeni kampüste spor salonu yok. bizi öğle saatleri haricinde mecbur bıraktıkları fast food'dan aldığımız fazla kaloriyi yakabilirdik en azından. neden böyle diyorum, çünkü bütün kafeteryaları aynı firma işletiyor ve yüksek fiyatlara aynı berbat fast food'u sunuyor. yemekhanede ise yalnızca öğle saatlerinde yemek çıkıyor ve tabldot 6.5 lira.

okul saat beş buçuktan sonra ölüyor. kütüphane ve kafeteryalar kapanıyor, sınav yoksa herkes gidiyor. hatta saat beşte kafeterya çalışanları "arkadaşlar kapatıyoruz." diyerek bizi kovuyor. hani bazı okullar haftasonu bile canlı olur, öğrenciler akşam geç saatlere kadar okulda kalıp projelerine çalışırlar ya; çok kuul lan!

servisler saat başı kalkıyor. zaten ebesinin nikahında okuyoruz, günde üç saatim yolda geçiyor, bi' de servisi kaçırırsam dersi de kaçırmış oluyorum. otobüsle derse yetişmek mümkün olmuyor.

bunların yanında güzellikleri de yok değil. hocalarımız gerçekten donanımlı ve başarılı. kopya denen saçmalığa göz yumulmuyor. başarılı bir ingilizce eğitimi veriliyor. eğitim dili ingilizce olduğundan ingilizce'yi günlük hayatta kullanarak öğreniyoruz. okulun çok hoş bi' mimarisi var. ortak alan, derslikler geniş ve ferah. okul temiz, özellikle de tuvaletler. bu kısmını çok seviyorum.

umarım mezun olmadan üniversitemizin bahsettiğim çözümü kolay sıkıntılarının giderildiğini görürüm.

devamını okuyayım »
08.04.2014 17:53