lingsson

  • 8036
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

turla tatile giden mal

tursuz tatile giden maldan daha akıllıca iş yapmış maldır. yurtiçi turları tamam çok saçma olabilir ama yurtdışı turları kesinlikle vazgeçilmezlerdendir. tamam belki kuralcı gibi görünebilirler ama bu seferin aynısını tek başına yapmaya kalksan bu fiyatın iki katından da daha fazlasını harcamak zorunda kalırsın.

etstur firmasının 2011 şeker bayramına müşterilerine verdiği tekliflerden birisi, buyrun inceleyelim:

7 gece için 1727 küsür tl den başlayan fiyatlarla:

*anadolu jet (türk hava yolları) tarifeli seferleri ile istanbul sabiha gökçen – amsterdam, gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
*3 ve 4 yıldızlı otellerde amsterdam’da 2 gece, brüksel’de 1 gece, lüksemburg’da 1 gece, paris’te 3 gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama
*amsterdam, brüksel, paris, lüksemburg ve köln panoramik şehir gezileri
*alan-otel-alan transferleri
*etstur türkçe rehberlik hizmetleri
*havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
*etsassistance yurt dışı seyahat sigortası

1. gün istanbul, amsterdam, brüksel
gezimizin ilk günü sabah saat 08.00’de sabiha gökçe havalimanı dış hatlar terminali etstur kontuarı önünde buluşarak başlıyor. havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra varış noktası amsterdam. yerel saat ile 13.10’te indiğimiz amsterdam’dan keyifli bir otobüs yolculuğuyla brüksel’e doğru hareket ediyor ve şehre varıyoruz. ihtişamlı yapıları ile brüksel’de yapacağımız panoramik şehir gezisiyle tarihi yolculuk başlıyor. kraliyet sarayı, çin ve japon evleri, grand place, manga capice, borsa binası, atomium ve heysel stadyumu keşif duraklarımız. gezinin ardından, ilk günün yorgunluğunu üzerimizden atmak üzere otelimize doğru hareket ederek, yerleşiyoruz.

2. gün brüksel, paris
sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerle yaklaşık 300 km mesafedeki paris’e yolculuk başlıyor. arzu edenler için yolculuk esnasında ekstra bruges gezisi’ne katılma imkanı sunuluyor. gezinin ardından paris; eyfel kulesi, ünlü alışveriş caddesi champs elysees, louvre müzesi, zafer meydanı ve takı, napolyon’un mezarı ile bizi karşılıyor. gezi sonrası otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz.

3. gün paris
sabah kahvaltısı sonrası arzu edenler günlerini dilediği gibi geçirirken, dileyen misafirlerimiz de ekstra eyfel kulesi, seine nehri ve ressamlar tepesi gezisi’ne katılabilirler. gün sonunda otelimize dönüyoruz.

4. gün paris
sabah, kahvaltının günü değerlendirmek için iki alternatifiniz var. isterseniz paris’i keşfetmeye devam edebilir, isterseniz de ekstra olarak sunulan disneyland gezisi’ne katılabilirsiniz. gün sonunda otelimizdeyiz.

5. gün paris, lüksemburg
sabah, kahvaltının ardından otelimize veda edip, odaları boşaltıyoruz. özel otobüslerimiz ile keyifli bir yolculuk sonrası 370 km mesafedeki lüksemburg bizi selamlıyor. şehir gezisinde petrus vadisi, eski şehir merkezi ve dar sokakları, şehir katedrali, dükler sarayı keşif duraklarımız. yoğun geçen günün sonunda otelimize yerleşiyoruz.

6. gün lüksemburg, köln, amsterdam
gezimizin 6. günü sabah kahvaltısı ile başlıyor. ardından odaları boşaltıyoruz ve özel otobüslerimizle yaklaşık 230 km mesafedeki köln için hareket zamanı. enfes manzaralar eşliğindeki otobüs yolculuğu sonrası köln’e varıyoruz. şehirde gotik katedrali, alışveriş caddeleri ve rhein nehri görülecek yerler arasında. güne amsterdam otobüs yolculuğu ile devam ediyoruz. gün sonunda amsterdam’daki otelimize yerleşiyoruz.

7. gün amsterdam
kahvaltının ardından yoğun bir amsterdam günü bizi bekliyor. dam meydanı, kraliyet sarayı, çiçek pazarı ve kırmızı fener sokağı’nı görerek güne başlıyoruz. şehir gezisinin ardından iki farklı ekstra gezi sunuluyor; büyük hollanda veya volendam ve marken gezisi. kısa zamanda amsterdam’ın birçok noktasını keşfettiğimiz geziler sonrası dinlemek için otelimize dönüyoruz.

8. gün amsterdam, istanbul
gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. ardından rehberinizin belirteceği saatte havalimanına doğru yolculuk başlıyor. bilet ve gümrük işlemlerinden sonra anadolu jet’in (thy) tk 7373 tarifeli uçuşu ile saat 14.05’te istanbul’a sabiha gökçen havalimanı’na uçuşumuz başlıyor. varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor.

dipnot: geceliği yaklaşık 250 liraya geliyor. sallıyorum bodrum'a gitsen 3 veya 4 yıldızlı bir otelde kalsan hemen hemen yine aynı parayı ödersin. ama bu tur sayesinde aynı parayla paris'tesin ve yine 3 veya 4 yıldızlı bir oteldesin anacığım. nokta. bitti.

devamını okuyayım »
14.07.2011 15:14