loaded plasma shotgun

  • 1775
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 yıl önce

bilkent üniversitesi'nde burslu okumak

hayatı öğrenmektir, acı yoldan.

kendin gibi fakir olmayan insanların arasına girmektir, zengin ve yakışıklı erkeklerin, zengin ve güzel kızların. kıskanma duygusuyla ilk kez tanışırsın, ilk kez gururlu ve fakir biri olmanın sadece türk filmlerinde para ettiğini anlarsın.

allah'ın sana zekadan başka bir şey bahşetmediği gerçeğiyle tanışırsın, ilk kez kaderini sorgulamaya başlarsın, hatta doğru bildiğin bütün inançlarını.

para denen gerçekle tanışırsın, paranın ne kadar önemli olduğunu idrak edersin, ömrün boyunca bir kez bile hayalini kurmadığın kavramın zaten sana "hayal" olduğunu anlarsın.

aylık 140 dolar ile geçinmeyi öğrenmektir, ring bekleyip real'e gitmek, elindeki poşetlerle real'den yine ring bekleyip dönmektir, taksinin bile lüks bir şey olduğunu anlarsın, sana ring'de taşşak geçen bakışlarla bakan yüzlere aldırış etmeden.

yurtların önündeki büfelerden alışveriş edemeyecek kadar ne yaptığını bilmektir, zaten nasıl alışveriş edeceksin ki, normalde x fiyatındaki ekmek bile orada 3x'tir, bir kez aldığın pet şişeyi yurttaki sebilden doldurarak bir sene boyunca elinde aynı şişeyle dolaşmaktır.

hep dedim ya hayatı acı yoldan öğrenmektir diye, zekanın bile o kadar üstün olmadığını, yakın çevrendeki insanlara ve sınavdaki "curve"lere bakarak öğrenmektir, seni özel yapan hiç bir şeyin olmadığı gerçeğiyle tanışmaktır.

gerçekten asosyal olmaya ilk adımdır, zaten dışarı çıkacak paran olmadığından, yurt odasında bir 4 sene geçirmektir, bilgisayar başına veya arkadaşlarınla muhabbet ederek, king-batak-briç gibi oyunlarda ustalaşmaktır bilkentte burslu okumak.

gecenin köründe çalan yurt telefonunu açtığında "hadi gel cine5'e gidip bişiler yiyelim" diyen arkadaşına "yok abi sağol işim var, hem aç değilim" yalanını söylemektir, yalan söylemeyi ilk defa becerebilmektir bilkent'te burslu okumak.

çok hüzünlü bir gerçekle tanışmaktır: aşık olamamak, o kadar güzel o kadar zengin o kadar özel o kadar farklı birini seversin ki bir o kadar sana fazla olduğunu görürsün, "çok güzeldi aşık olamadım"ın ötesini yaşamaktır, gerçekten "sen daha iyilerine layıksın" sözünü içinden söylemektir.

dediğim gibi bilkent'te burslu okumak hayatı tanımaktır acı yoldan, acı sevenlerin bile çok katlanamayacağı bir acı, bunların dışında ise çok zevklidir, george best'in de dediği gibi....

devamını okuyayım »
22.06.2012 14:54