lonelycowboy

  • 83
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

sözlük yazarlarının bisikletleri

bmx.
bisiklet sürmeyi öğrendiğim bisikletim. önce yanlarda ekstra tekerler vardı. sonra söktürdüm. gidon ile kadro arasında bir yerler kırılırdı, babam hep kaynak yaptırırdı, sonra yine kırılırdı, yine kaynak. çok defa tekrar etti bu döngü. yine de çok severdim. içimde bisiklete binip de uzaklara gitme düşünceleri bu bisikletle oluştu. özlerim..

bianchi aspid xc..
24 vitesli, ön amortisörlü.. bu modeli ilk kez yazlıklarına gittiğimiz bir tanıdığımızda görmüştüm. bana da kullandırıyordu sağ olsun. hatta o bisikletle gezerken, oturan bir grup gencin içinden bir kız "naber fıstık?" diye laf atmıştı bana da şaşırıp kalmıştım. süspansiyonlu bisiklet düşüncesi o kadar hoşuma gitmişti ki memlekete dönünce de bundan istiyorum diye tutturmuştum. dağ bisikleti düşüncesi içimde varmış demek ki. severim..

sedona borla..
profesyonel hobiye geçiş bisikletim. beyaz atım. kadro açıları ve beyaz rengi çok hoşuma gidiyordu. kendisiyle uzun yollar kat ettik. hatta bir yerde yokuş aşağı 85 km/s hıza çıkmıştım. şu an başkasıyla mutlular. özlerim..

carraro daytona.
hidrolik disk frenlim, mavilim. profesyonel hobiyi biraz daha ciddileştirdiğim bisikletim. bununla da bir günde, kamp malzemeleri yüküyle 160 km yol giderek, en uzun yolculuğumu yapmıştım. binerim..

buraya yeni bisikletler gelecek (umarım)..

(bkz: bisiklet /@lonelycowboy)

devamını okuyayım »
02.04.2017 19:50