longair

  • 415
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

hatunların efendi adam yerine piç tercihi

efendi adam, piç adam demek abartı olmuş tabii ki de, sembolize ettikleri insanları anlamak zor değil. en nihayetinde hepimizin kendimizden daha güçlü birini istediğimizin bir örneğidir bu, ki kendimden yola çıkarsam sadece kadınlara özel bir şey olmadığını da söyleyebilirim.

çekingen, utangaç, pek yeniliklere açık olmayan biriyim. yeni tanıştığım kişilerle(hele de karşı cinsse) gözlerine bakıp konuşamayacak kadarım. onu bırak en çok tanıdıklarıma(anne, baba) bile uzağım. konuşamıyorum, kendimi rahat hissetmeyince. ve beni rahat hissettiren insan sayısı da bir elin parmaklarını geçmez. en sevdiği şey bilgisayar ve kitaplar olan birinin zaten kime aşık olmasını bekleyebilirsiniz ki? ilk başta güzelliği başımı döndürdü. yüzü, gülümseyişi, dalgalı saçları... ama onda dikkatimi çeken başka bir şey oldu sonradan. o çok güçlüydü. ve ben bunu sadece 2 görüşmemizde anladım. ama nasıl bir güçten bahsediyorum? hiç utanmıyor, herkesle rahatça konuşuyor, espriler yapıyor. bana tümüyle zıt biri.

işte insan böyle birine aşık olur. benim gibiyseniz, ders çalıştığınız anda sizinle birlikte çalışan efendi biri istemezsiniz. "yeter artık, kafanı kaldırmadın kitaptan, yürü dışarı çıkıyoruz" diyen bir piç istersiniz. hiç aklınızda olmayan şeyleri size yaptıran birini beklersiniz. bir gün "hadi bir yerlerimize dövme yaptıralım", diğer gün "hadi izmir'e gidelim", başka gün "sokakta bağırarak şarkı söyleyelim" desin istersiniz. bir erkek bir kız tarafından yönlendirilmekten hoşlanmaz belki ama, dolaylı olarak o kız yüzünden hiç hayal etmeyeceği durumlara girmekten hoşlanır.

hayat böyle, güçlü olandan hoşlanasınız ki, evrim güdüleriniz haklı zaferlerini kazansın. kitaptan kafasını kaldırmayan birine inanın hiç kitap okumamış biri kadar çekici gelen insan yoktur. çünkü onun sizden çok da eksik olmadığını fark edersiniz. bunu nasıl yaptığını merak eder ve bilinçli bir şekilde olmasa da içten içe hayranlık beslersiniz. ben de bu oldu. o güne kadar kendi kendime yerin dibine batırdığım boş teenager tiplemesini gördüm onda ve buna rağmen halen nasıl bu kadar bana güzel geldiğine şaşırdım kişiliğinin. herkesi sevgiliniz olarak hayalinizde canlandırabilirsiniz ama aşık olduğunuz kişide bunu yapamıyorsunuz. hayal edemeyeceğiniz kadar muhteşem geliyor. onla birlikte olmak, ulaşılabilecek en üst nokta gibi. çünkü onun sizin hayatınızı nerelere götürebileceğini asla tahayyül edemiyorsunuz.

werther oldum ben de çaresiz. ve cennete ulaşmak için adım attım. ama cennet gelmedi. çünkü karşımdaki de bir robot değil, bir insandı ve o da kendi cennetini ona verebilecek birini arıyordu. onun aşık olabileceği bir insan da kendi özelliklerinin upgrade edilmiş versiyonu değil, kendi özgüven eksikliklerini bulamayacağı kendi piçiydi. ve ben o kişi olmaktan fersah fersah uzaktım.

onun için benim gibilerinin kadınlara kızmaya pek hakları yok. efendi adam onları değiştirmez ama piç adam bunu yapar. ve groundhog day'de de dediği gibi, her değişiklik iyidir.

devamını okuyayım »
20.02.2010 19:41