lord eddard stark

  • 2618
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

27 kasım 2015 pegasus'un yolcularla dalga geçmesi

bugünkü yaşananların kısa özeti. aslında biraz sansürlenmiş hali. çünkü aslında ''yolcularla taşşak geçmesi'' demek gerekiyor. ama ticari itibarı zedeleme filan, şimdi yoktan yere başıma bela almayayım.

15:10'daki uçağıma binmek için 14:10'da havalimanındayım, online check-in yaptırmışım, kısacası kafam rahat. 14:25 gibi biletimin çıktısını alıyorum ve iç hatlar giden yolcu kontrolden geçiyorum. bir de bakıyorum pegasus ve onun en çok sevdiği eylem vuku vulmuş.

su vermemişler!

şaka lan şaka uçak delay yemiş 15 dakika. içimden 'yemeseniz şaşardım aq' deyip bunların anlaşmalı olduğu lgm lounge'da biraz bir şeyler atıştırayım deyip geçiyorum. bilen bilir, bu lgm lounge kontrol kapılarının hemen dibindedir ve gitmem gereken kapı'ya en fazla 2 dk'lık mesafede. lounge'daki ekrandan sürekli kontrol ediyorum, çünkü bu pegasus yine delay verir erkenden çıkmayım diyorum, uçuşa 25 dakika kala orada olmak planım her ihtimale karşı. çünkü pegasus yolcuları iyi bilir ki bu pegasus'a hiçbir zaman güven olmaz, her zaman tedbirli olmakta fayda vardır.

saat 14:45 gibi son baktığımda ise delay halen görünüyor.

o sırada bir kahve içeyim, toparlanayım, derken saat 14:57 oluyor. ekrana bir bakıyorum, delay geri alınmış ''last call!'' ibaresi kırmızı kırmızı yanıyor. bütün gücümle kapıya koşuyorum ve 15:25'e kalkış verdikleri uçuş için saat 15:00'da kapıdayım. ''kapıyı kapattık diyorlar''

siz dalga mı geçiyorsunuz? hani delay vardı, beş dakikada delay çekip kapı mı kapatılır diyorum. ''yapacak bir şey yok beyfendi ben anons yaptırdım'' diyor. ben diyorum duymadım anons filan, anlaşmalı lounge'ınızda anons yapılıyor mu diyorum, yapılıyor efendim tabii ki beş kere anons yaptık diyor. yahu diyorum duymadık öyle bir anons, telefona sms atmadınız, hem beş dakika içinde delayi geri çekip kapı kapatmak ne demek? yandı mı şimdi bilet? diyorum. yandı efendim malesef yapcak bişey yok diyor. bundan sonraki en erken uçuşunuz ne zaman? diyorum 18:35 diyor. üç buçuk saat sonra. kapıdaki erkek görevli de neredeyse it muamelesi yapıyor, terbiyesiz terbiyesiz üst perdeden konuşmalar, hadsiz hadsiz laf sokmalar, köpek çekmeler. adamlar kapı görevlisi diye çirkef muavin istihdam etmiş amk.

hani şu yapılan bildiğin taşşak geçmek, yolcuya eşşek şakası yapmak değilse daha başka ne olabilir bilmiyorum.

sizin gibi firmanın gelmişini, geçmişini, iş ciddiyetini, kurumsallığını, sorumluluk anlayışını üç noktalı eylemlerle filleştireyim. mesela sevmek.

otobüs firmaları arasında metro neyse, öz has hakiki hakkari turizm neyse havayollarında da pegasus odur arkadaşlar. uçuşunuz allah'a kalmıştır. eğer uslu bir çocuk olur, gözünüzü uçuş ekranlarından ayırmaz ve uçağa aldıkları o 3-4 dakikalık aralığı tutturabilirseniz siz de pegasus'la uçabilirsiniz.

ama şirinleri görme ihtimaliniz bile bundan daha fazladır, garanti veririm.

not: bu pegasus'un anlaşmalı olduğu lgm lounge'dayım şu an. sordum anons yayınlamıyorlarmış. anons yayınlamayan lounge'la anlaşma yapıp oradaki yolcularına anonsla delayi geri çektiğini bildirmeye çalışan pegasus'u çok özel bir gerizekalılık seviyesi gerektiren bu eyleminden dolayı ayrıca kutluyorum.

not 2: benim gibi aynı sebeplerden uçağa alınmayan altı kişi var, kapıya en erken giden benim.

edit: şahsımdan dolayı olaya sevinen arkadaşların aynı şeyi aynı firmayla yaşamaları için özel dua edeceğim. ve inşallah benim için bilimsel bir kongreye nörolojik bir hastalıkla ilgili yeni akademik verilerimi sunmak ne kadar önemli bir konuysa o kadar önemli bir yere yetişmeye çalışırlarken başlarına gelir.

edit2: hiçbir konuda birlik olamayan arkadaşlara söyleyecek sözüm yok. iyice psikolojinizin içine ettiniz. aktroll değilim, partiden hiçbir çıkarım yok, ama bu meseleyi elbette devlet içindeki yetkili organlara da taşıyacağım.

devamı gelecek.

edit3: devamı: (bkz: #56554217)

edit4: son baktığımda bu entride 70 küsür fav vardı ama sözlük hepsini düşürmüş nedense. pegasus'un ticari itibarı için mi, debeye girmemesi mi için mi onu bilemedim. sizin takdirinize bırakıyorum.

devamını okuyayım »