lord eddard stark

  • 2577
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

türkiye finans katılım bankası

beş aydır rezalet yaşadığım banka.

------------------------------------------------------------

gelin gelin rezalet büyük.

çok detaya girip kimseyi boğmak istemiyorum. o yüzden size "faizsiz bankacılık" diyenlerin faizi ve haramı nasıl iştahla yediğini anlatacağım.

iki yıldır kullanmadığım, borçlarını kapatıp bir kenara attığım iki tane kredi kartım var(dı) bunlardan. sıfır borçla bırakmıştım. geçtiğimiz ağustos ayında 120 küsür tl borcunuz var şeklinde attıkları mesajı görünce ne oluyoruz dedim.

benden habersiz bir şekilde bütün kartlarıma "kart koruma planı" diğer ismiyle cpp diye bir sigorta yapmışlar. ben bununla ilgili hiçbir görüşme yaptığımı ve onayımın alındığını hatırlamıyorum elbette.

sonra düşünürken düşünürken hatırladım. 2013 yılında "sadece bir yıla mahsus" olmak üzere tek bir kartım için onay vermiş, "sene sonunda iptal olacak değil mi" soruma "evet" yanıtı almıştım.

meğer bu şeref yoksunu banka o zamandan beri bütün kartlarımdan sinsi sinsi bu tutarı çekmeye devam ediyormuş. üzerine de "faiz" bindiriyormuş.

lafı uzatmayalım: bu dört ayda 8-9 kere iptal için talep oluşturdum. tahsilat birimlerinden arandığım 20-30 telefon görüşmesinin tamamında habersiz bir şekilde bu işlemi yaptıklarını ve iptal etmedikleri için bu borcun halen göründüğünü söyledim. tamam bir kayıt da biz açalım dediler, açın dedim.

en son bundan 2 ay önce bir müşteri hizmetlileri, "ses kayıtları incelenmiş, onayınızın alınmadığı tespit edilmiş, iadeniz 20 güne yapılacak" demişti.

2 ay geçti, kartlarımın adli takibe alındığını öğrendim borçlarından dolayı.

aradım bankayı ve bu sefer "yetkili bir arkadaş" ile görüştürdüler. yetkili arkadaşın söylediğine göre "hiç iptal edileceği yönünde bir bilgi göremiyormuş. hatta ekim ayında onayımın alındığı ses kaydını tespit etmişler ve bu bilgiyi de benimle paylaşmışlar. yapacakları bir şey yokmuş".

"haram yemeye faiz yemeye utanmıyor musunuz, bu söylediklerinizin hepsi yalan" dedim. suspus oldu.

"sorunu çözmeyecektiniz neden bana haber vermediniz? mahkemeye başvurur orada çözerdim" dedim. "isterseniz arkadaşlara söyleyim bilgilendirme için arasınlar" dedi. "dalga mı geçiyorsun?" dedim. yine suspus.

bundan sonra bir kuruşluk fatura bile ödemem bankanızdan, bütün çevreme de anlatıp bir daha sizinle iş yapmalarına engel olacağım. ilk olarak da aile şirketlerimizin hesabını bankanızdan kuveyt türk'e taşıyacağım. hiç değilse orada sorunun olduğu zaman çözebiliyorlar ve haram-faiz'e önem veriyorlar.

"en azından" faizsiz bankacılık reklamı yapıp, harama faize iştahlanmıyorlar.

bundan sonra mahkemede hesaplaşacağız, o aldığınız faizleri sizden fazlasıyla çatır çatır alıp tahsil ettiğim tüm parayı da suriyeli mültecilere harcayacağım.

allah belanızı versin. tez zamanda.

(bkz: 13 aralık 2016 faiz yiyen faizsiz banka rezaleti)

devamını okuyayım »
13.12.2016 13:13