lord esseginziki

  • 304
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

beowulf

tıpkı 300 gibi görsel bakımdan yeterince tatmin edici olmasına rağmen, konu açısından pek bişey vermeyen film. bi de animasyon olmasından ötürü az sayıdaki toplu savaş sahnelerinde pek bir tat vermemiştir. bir kaç küçük not eklersem;

* nautilus cinebonus'daki günün tüm biletleri önceden satıldığı için, normal perdede izlemek zorunda kaldım ama kesinlikle 3d izlenmesini tavsiye ediyorum. (bana nasip olmadı ama görselliğin bu denli ön plana çıkmasından mütevellit, çok daha farklı tatlar alınacağına eminim)

* bu antik kahramanların* çok gaz bağırma huylarının sebebini merak etmekteyim. "i am beowulf" diye haykırırken arkadaş, arkadan 300 spartalı'nın komutanının da gelip "and this is spartaaaa" diye kükreyip, bir tepik koymasını çok isterdim.

* her ne kadar beowulf arkadaşımız yeterince gaz bir insan olsa da; filmin genel atmosferinde (özellikle ilk yarı) böyle bir şeye pek rastlayamadım, beowulfcuğum kendi başına tepinip durdu.

* kraliçemiz kendi çapında müzik yaparken bir anda nothing else matters'a başlıyomuş gibi yapmasıyla birlikte "oha" dedim, ama sadece o girişle kaldı onun üzerine birşeyler söyledi.

* animasyon kraliçemizin sürekli aynı ifadede* takılıp kalmasına, ben de takılıp kaldım. (len iki mimik falan çizseydiniz ne biliym)

* animasyon angelia jolie o haliyle mest etti, eritti.

* ejderhanın modellemesini (tipini desem daha doğru olur) pek beğenirken, o ilk canavara* da aynı oranda anlam veremedim. ne korkunçtu, ne ihtişamlıydı, ne iğrençti, ne garipti, öyle yamuk yumuk bişeydi.

devamını okuyayım »
04.12.2007 00:07