lounge act

  • 1585
  • 1
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

roberto mancini

iyi adam.

bu saatten sonra bu adamı desteklemeyip, iki buçuk yıl boyunca kendisiyle uğraşan tüpçü ve kurmaylarına gözü kapalı teslim olan fatih terim için "suçsuzdu, tekmelendi, bileti kesildi" diyerek hır çıkartmaya çalışan olursa, galatasaray taraftarı değildir.

bir de nesini kötü bulduğunuzu anlamıyorum diyecektim ki, ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timini hatırladım. adam bundan birkaç ay önce dedi ki; "ben ast-üst hiyerarşisini siklemem, başkana bağlı çalışırım." yahu bak bu ne güzel bir şey?
duygusal bir yapımız var türk futbol taraftarı olarak. bu yapıdan yolunu buluyor herkes. bugün istediğimiz eric gerets'in burada olmamasının sebebi de, aslında biz galatasaray taraftarlarını hiçe saymış, iki hafta boyunca "aslolan galatasaray'dır" nidalarına zerre uymamış adamı kayırmamız da bu duygusal yapıdan ötürü.

şunu da unutmayalım arkadaşlar, ne kadar şampiyonlar ligi, avrupa ligi kazanmış teknik direktör varsa, takımından daha büyük bir takıma gider. o yüzden bu kulübe "şampiyonlar ligi kazanan adam" beklemeyin. diğer takım taraftarları hiç beklemesin zaten. daha önce geldi öyle bir adam*, ne oldu? adamın önüne mustafa sarp, barış özbek, ayhan akman verdik orta saha diye.

ben başarılı olacağına inanıyorum. fakat zaman alacak.

edit: öte yandan, kendisiyle ilgili şöyle bir şey var ki, zaman içinde suratınıza çarpabilir; bu adam 25 milyon euro gibi bir paraya alınmış samir nasri'yi, çalışmıyor, çabalamıyor, kötü oynuyor diye, yani göte "göt" deyip yedek tutmuş bir adam. o yüzden çalışan oynayacak. yani eboue yerine sabri görünce, "sabri ne yaaaaa" diye abuk sabuk incici triplerine girmeyeceksiniz. çünkü şöyle bir gerçek var ki, sabri eboue'den daha çok çalışıyor. ya da sahada yokları oynayan burak yerine umut görüp "ühühü kral" demeyeceksiniz. bunlara alışalım. isim değil, güç oynayacak.

günümüz editi: sabri çalışmıyor.

devamını okuyayım »
30.09.2013 21:31