love me like a reptile

  • 319
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

dota 2

hakkında bir şeyler yazmak istediğim oyun. dota 1 oynamadım, çok az hon oynadım. sonra lol oynamaya başladım ve çoğu lolcünün ''öff dota ne abi yeaa'' laflarından dolayı hiç oynamamış olmama rağmen hep bir önyargım oldu bu oyuna.

dota 2 oynamam ben ya, lol daha güzel diyordum sorana. sonra biri key yolladı, açtım oyunu. aldım vengeful spirit, arkadaşla hardlane'deyiz. beceremedim. feedlemedim ama bir işe de yaramadım. 'bir stun atıyorum mana bitiyo bu ne yaaa' dedim. öyle olunca iyice soğudum dota düşmanı kesildim, dota 2'yi aşağılayan tiplere destek verdim sohbetlerde falan. sonra lol'de takım kurma durumumuz oldu west'te, iyi support/jungle oynuyordum sürekli 5 kişi oyun atıyorduk carrylediğim de oluyordu, hayvan gibi supportlayıp carry'nin deli gibi kill almasını sağladığım da. takımda support oynayayım dedim, carrylediğim adam da çok alışmıştı bana. ama takım kaptanımız(!) ''sen kızsın yhaa .s.s'' moduna girip yerime benim yarım kadar bile oynayamayan arkadaşını aldı takıma. bu olay beni soğutunca da dota öğrenmeye karar verdim. ''kızlar dota beceremiyor o yüzden lol oynuyor, onda da support oynayabiliyor'' dedirtmemek için. mainim jungle olmasına rağmen.

ilk başlarda ne teamfightlarda dönenlerden ne de heroların skillerinden bir bok anlamıyordum. (misal faceless void ulti açmış beni keserken noluyo yaa bunun içinde nasıl hareket ediyo bu demiştim.) itemları da bilmiyordum, lol'de 3-5 tane aktifi olan item olduğundan buradaki itemları hep unutuyordum kullanmayı. ölürken meka basmayı bile akıl edemiyordum. biraz single draft-all random oynadım. heroları bu şekilde deneyerek güzelce öğrenebildim. (hepsini çok iyi bilmiyorum hala)

öğrendikçe, zevk almaya başladım. zevk almaya başladıkça daha hevesli oynadım, daha iyi şeyler başardım. mesela 16/0/16 bloodseeker oynadım ilk haftamda, force staff kullanmayı öğrendiğim ilk oyundu. hem bi aktif item'ı güzelce kullanabildiğim hem de carryleyebildiğim için sevindim iyice sardım. sardıkça lol'ü boşverdim, birkaç kere gireyim dedim çok basit geldi. deny yok, cs almak çok kolay, skill gerektiren hero yok sayılır, kasmak kolay, ölünce paran gitmiyor. tabii ki yine zevk alıyordum lol'den, güzel oyun ama bir boşluk hissediyordum. daha tam dota'yı öğrenememiştim ama yine de bağımlısı olmuştum. ne yaptım? lol'ü bıraktım. şimdi mutlu mesut dota oynuyorum. 2 ay önce lol'ü silip dota'ya başlayacaksın deseler inanmam. ama o kadar güzel ve zevkli bir oyun ki..

bir de ballı olduğumdan her maç itemları falan geliyor sevdiğim heroların. oyun da beni sevdi herhalde.. gitme, gel sana set yaptırayım diyor.

neyse, diyeceğim o ki; ''çok zor bu yaaa lol daha zevkli'' demeyin. ''lol bok gibi dota çok güzel bi kere'' hiç demeyin. party inv atın. :p

devamını okuyayım »
07.04.2013 17:21