loverboy97

  • 1032
  • 40
  • 2
  • 0
  • dün

me before you

siz üstteki entellerin yorumlarına bakmayın,neymiş kitabı/filminde klişeler varmış,yerim sizin klişenizi. lan bu bi aşk kitabı ve filmi .bi aşk kitabında ve filminde malzeme nedir ''iki aşıktan birisinin bi hastalığı olabilir ,engelli olabilir, bu hasta yada engelli kurtarılmaya yada çeşitli şekillerde moral vermeye çalışabilir diğer aşık, ikisi birlikte romantik anlar geçirrebilirler,birbirlerine gerek ağızlarıyla gereksede mektupla yada notla romantik ve güzel şeyler söyleyebilir, bu iki aşığın birbirlerine aşık olmadan önceki sevgilileri (olmuşsa ) olabilir vs.) bi aşk romanının /filminin malzemesi bunlardır başka ne olcak,herif gelmiş klişe diyor. bu aynı şey gibi düşünsenize bi öğretmen öğrencilerine diyoki bana bana bi şiir yazın ama kalemle yada bilgisayardan yazılı olmasın .yeni araçlarla yazın diyo. e başka neyle yazsınlar bir şiir yada yazı kalemle yazılır, mürekkeple yazılır yada bilgisayardanyazılır başka neyle yazılcak. aynı şekilde buda bi aşk filmi malzemesi üstlerde belirttiğim gibi bellidir .ana malzemeye klişe diyolar ota boka klişe diyolar. size uzaydan hikayeler getirsinler.yada şöyle yapalım aşk filminin içine uzaylı yaratıklar sokalım böyle istediğiniz gibi ''farklı ve saçmasapan,alakasız '' bir şey olsun.

neyse,gelelim filme. kitabını okumadım. filmine bugün gittim. ve romantik film sevdalısı biri olarak size şunu söylim kelimeler bu filmi anlatmak için kelimeler tam olarak yeterli olmaz,yetersiz kalırlar. filmi zaten beğeniceğimi biliyodum ama beklediğimden çok daha güzel . film o kadar dokunaklı ,o kadar etkileyici ve o kadar zarf ve anlamlı ki... asla unutmayacağım bir film... filmde louisa 'nın sıcaklığı ve o renkli enerjisi harikaydı, çok hoşuma gitti. sam claflin'in oynadığı karakter filmin sonlarındaki plajdaki ağlama sahnesinde olmamış ciddiyetini orada bozmalıydı o halde gözünden tek bi yaş bile dökmemiş claflin o sahnede ,kız o acının hakkını vermiş filmde.

şimdi ağzından ''klişe'' kelimesini düşürmeyen bazıları çıkıp ''yok o kadar da abartılcak film değil '' falan dicekler. me before you hakkında yaptığım üstteki yorum benim şahsi düşüncelerim ve yorumum ve ben bu filmin üstte yazdığım şekilde düşünüyom bana göre öyle bi filmi izleyince herkes aynı şeyi görmez o filmi izlediğinde .romantizmi seven her kişinin bayılcağı bir film .he ciddi takılmayı marifetler sananlar bu filmden uzak dursunlar.

devamını okuyayım »
27.06.2016 17:46