lumina obscura

  • 2155
  • 2
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

cem toker'in trt'de yaptığı konuşma

besim tibuk ldp'si liberalizm'in daha çok ekonomi tarafına vurgu yapardı.
cem toker ldp'si ise -konuşmanın da teyit ettiği üzere- liberalizm'in hak ve özgürlükler savunusunu daha çok öne çıkarıyor.

liberal demokrat parti seçim bildirgesinden:

--------------

halkimiz fakirlik, işsizlik ve sefalet devam ettiği müddetçe temel hak ve özgürlüklerine sahip çikmayi önemsememektedir. oysa evrensel temel hak ve özgürlükler toplumumuzca talep edilmediği müddetçe, fakirlik, işsizlik ve sefalet devam edecektir.

dünyanin gelişmiş ülkelerinde bu hak ve özgürlükler halklara önce verilmiş, ekonomik kalkinma ve refah daha sonra gelmiştir.

liberal demokrat parti, başta yaşam ve mülkiyet haklari olmak üzere, düşünce, düşünceyi ifade, inanç, sözleşme, seyahat, haber alma, seçme ve seçilme, gibi temel hak ve özgürlükleri güvence altina alacak yasalari öncelikli olarak çikartip, bu hak ve özgürlükleri ihlal eden tüm yasalari da yürürlükten kaldiracaktir.

türkiye basin özgürlüğünde dünya siralamasinda son siralardadir ve her yil daha da kötüye gitmektedir. hür basini olmayan bir ülkede hür seçimden veya demokrasiden bahsedilemez. basin demokrasilerde halkin bilgiye erişim ve bilgiyi dağitma hürriyetinin aracisidir.

liberal demokrat parti yasakli tüm internet sitelerini de halkimizin erişimine açacaktir.

-------------------------------

oyum ldp'ye.
maksat safımız belli olsun.

devamını okuyayım »
05.06.2011 21:57