m7142856

  • 567
  • 9
  • 2
  • 0
  • geçen hafta

23 ocak 2019 venezuela olayları

maduro'yu ne tanırım, ne savunurum.. ülkesinde halkı suya ve ekmeğe muhtaçsa elbette maduro'nun savunacak yanı yok demektir.. ama ülkesindeki sefaletin bir sebebinin de abd'nin uyguladığı ekonomik ve siyasi ambargo olduğununda farkındayım..

dahası abd başkanının "bugün venezuela ulusal meclisi'nin başkanı juan guiado'yu venezuela'nın geçici devlet başkanı olarak tanıyorum (atıyorum)." diyerek atadığı sömürge valisindense maduro'yu yeğlerim..

adam (trump) kendi ülkesine savcı atayamıyor, kongreden onay almadan büyükelçi bile seçemiyor, silah bile satamıyor, hatta evde karısına bile sözü geçmiyor ama koskoca bir ülkeye devlet başkanı atıyor.. böyle bir utancı onuru ve şerefi olan hangi ülke kabul eder..

abd babamı devlet başkanı (sömürge valisi) olarak atasa yemin ederim babamı tanımam ve karşısında olurum..

görüldüğü gibi dünyada geçmişten bugüne neredeyse her darbe teşebbüsünün arkasında abd ve uyduları var.. tıpkı her terör saldırısında (en son münbiç'te) olduğu gibi.. eskiden bunu el altından sessizce başarabiliyorlardı.. şimdi el altından başaramayınca alenen destekleyerek ilan ediyorlar..

rusya'da, iran'da, tunus'ta ve en son türkiye'de başaramadılar.. bir tek mısır'da başardılar.. inşaallah venezuela'da da başaramazlar..

devamını okuyayım »