mademoiselle jeilempti

  • 1686
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

eşek gibi çalıştıktan sonra erkeğe yemek yapmak

yanlış eş seçiminin sonucudur. valla kimse kusura bakmasın kadınların (eğer yarım gün çalışmıyorsa) ekstra saatleri yok. en iyi ihtimalle sabah evden eşlerimizle birlikte çıkıyoruz ve akşam birlikte giriyoruz.
evliliklerde ilk bir yıl her konuda olduğu gibi yemek konusunda da çok bocalama oluyor. biz de çok tartışmalar yaşadık yalan yok. ama sonra düzene oturuyor. düzene oturması için dişe diş kana kan hanımlar !!! :p

valla ay başında alıyoruz kıymayı, eti, balığı atıyoruz derin dondurucuya. sabah işe giderken akşam için bir şeyler çıkarıyoruz derin dondurucudan. akşam gelince pilavdı, makarnaydı, salataydı, kaşarlı mantardı, piyazdı, çorbaydı görece basitçe şeyler ekliyoruz yanına.

tupperware'in büyük salata kapları var onların içine salatayı yıkayıp, kesip, kurutup koyuyoruz. akşam gelince tupperdan çıkarıyorsun istediğin kadar salatayı tabağa, yağı limonu nar ekşisini ekliyorsun. bu kadar.

boş vakitlerde bakliyatları (kuru fasülyedir, nohuttur) haşlayıp buzluğa atıyoruz. boş vakitlerde patlıcanları közleyip buzluğa atıyoruz. boş vakitlerde özellikle de yazın ucuz ve bolken kuru soğan, biber, domates yemeklik kesip hafif pişirip küçük küçük birer yemeklik bölüp buzluğa atıyoruz. boş vakitlerde bol bol köfte yapıp atıyoruz buzluğa.

bi de ben biraz şanlıyım bu konuda çünkü eşim yemek yapmayı çok sever. dolmadan böreğe her şeyi yapar. ama akşamları ikimizde yorgun olduğumuzdan her akşam mükellef bir soframız olmuyor tabii. önemli olan iyi niyet kimse kimseye iş yıkmaya çalışmazsa problem yok.

bu konuda problem yaşayanlara tavsiyem kendinizi küçümsemeyin eşiniz yoruluyorsa siz de yoruluyorsunuz. iş bölümü şart. büyük bir derin dondurucunuz olsun. tupperware'in salata kaplarından alın. her zaman pratik şeyler yapın. kafanıza da çok takmayın. bir şekilde doyuyorsunuz işte...

temizlikti bilmem neydi bunları da kafanıza takmayın. kimse evi pis diye ölmez. bölüşün iş bölümü yapın e baktınız olmuyor temizlikçi alın. ben haftada bir gün alıyorum yarım gün. temizlikti ütüydü her şeyi yapıyor. ben evde yokken evde yabancı birinin olması fikri hiç hoşuma gitmese de yapacak bir şey yok. napayım yani kafayı mı yiyeyim? tekrar ediyorum kafaya çok takmayın. ben de istiyorum her gün evim pırıl pırıl olsun. eve girince her şey kitap gibi yerli yerinde dursun. her şey çiçek gibi olsun. ama olmuyor. hiçbir zamanda olmayacak bunu kabul ettim.

ekleme: ırgat ruhlu "ay ben beyime çalışsam da her yemeği yaparım" diyen aşağılık komplekslileri kafaya takmayın. kadın değil mi yapacak tabii diyen sözlüğün sümüklü ergen oğlanlarını kafaya takmayın. daha önce söylemiş miydim kendinizi yormayın ve kafaya takmayın her şey bi şekilde olur...

ekleme 2 : bir arkadaş demiş kocam benden önce geliyor ama hiçbir şey yapmıyor ama napayım annesinin evinde de öyleydi. ya heralde annesinin evinde hiç iş yapmayan sadece erkekler sanıyorsunuz. ah anam kadın anam 30 yaşıma kadar bi gün ne yemek yaptım ne ütü ne temizlik. ama evlenince her türlü sorumluluk sende. sorumluluk alamayan insanlar bence evlenmesin.

devamını okuyayım »
14.08.2015 12:57