magespor

  • 36
  • 1
  • 1
  • 0
  • dün

kilo vermek isteyenlere tavsiyeler

1 kasımdan beri yapıp 118 kilodan 100 kiloya düştüm. tabi bazı şeylere başlamak için birşeyin sizi ateşlemesi gerekir ya ha bende o kız arkadaşım tarafından terkedilmek oldu. 2 yıldır ha yaptım ha yapacağım derken bir türlü yapamamıştım , terkedilmenin verdiği boşlukla işe koyuldum.

öncelikle kilolu olan arkadaşlarımın genelinde bir kendine güvensizlik , özgüven eksikliği mutlaka olmuştur. şunu unutmayın başlamak için geç kalmadınız. hayatınızda birşeyleri değiştirmeyip hunharca yerseniz en sonunda bombok bir hayata sahip oluyorsunuz.

peki nasıl başlamalı ? fotoğraflarınıza bakın ya da ayna karşısına geçip kendinize. öncelikle kendinizi bu haliniz ile sevebiliyorsanız ne mutlu ama birşeylerin fazlasıyla ters olduğunu düşünüyorsanız aşağıda size bir kaç madde vereceğim onları uygulayın.

madde 1 un , şeker ve karbonhidrat ağırlıklı beslenilmeyecek. meyve için ise kuru meyveler tercih edilecek.

madde 2 akşam 6 dan sonra yemek yenmeyecek. tabi 6 dan sonra çay kahve içilir. belirtmeme gerek yok ama şekersiz.

kahvaltı 2 yumurta ( isterseniz lop şekilde veya kırabilirsiniz) , bir çay bardağı ceviz , 10 adet zeytin , çay veya kahve ( şekersiz ) , domates , salatalık , iki dilim peynir ( kibrit kutusu degil yiyebildiğin kadar peynir )

öğle çorba içebilirsiniz. tarhana çorbası tavsiye ederim. ilk başta eliniz ayağınız titremesin diye yanına yoğurt koyabilirsiniz. ben şuan ara öğün yemiyorum mesala acıkmadığım için. bir süre sonra kesebilirsiniz.

akşam haftada bir gün balık çok seviyorsanız iki de olabilir. köfte , çorba , karnıyarık , dolma , ciğer , salata , tavuk ( çok nadir ) , bezelye , bulgur pilavı , mercimek yemeği veya çorbası tercih edilebilir. bunları kombine yapın yani bir gün köfte artı çorba artı salata yiyorsan diğer gün balık çorba salata yiyebilirsin. porsiyon olarak çok takmayın mesala köfte orta büyüklükte 4 tane yiyebilirsin. doymadın mı 5 yap sıkıntı degil.

patates , pilav , makarna kesinlikle yemeyin.

bu saydıklarım tanıdık gelebilir evet (bkz: karatay diyeti) fakat ben biraz değiştirip yapıyorum. mesala karatay da kızartma falan yasak fakat köfte gibi şeyler kızartılmadan yenmiyor. ekmeğe şahsen hiç ihtiyaç duymadım duymayacağım da.

kuru meyve olarak kuru kayası , kuru üzüm tüketebilirsiniz.

şu dediklerimi yaparsanız emin olun çok rahat kilo verirsiniz. hem de sağlıklı olarak. ben başta sporda yapıyordum ofise eliptik bisiklet de aldım zaman zaman hala yapıyorum ama çok sık degil. benim hedef 90 a düşmek onu da 2 ay içinde gerçekleştirmiş olacağım. tavsiye almak isteyenler varsa mesaj kutumu yeşillendirebilirler yardımcı olurum.

devamını okuyayım »
27.01.2018 21:50