magnus

  • 1004
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

muzi

web sitesinin ne olduğunu, neleri sunması gerektiğini bilmeyen, online pazarlama ve ürün satışının s'sinden anlamayan insanlar tarafından hazırlandığı anlaşılan proje.

tek sayfadan oluşan ve çalışan tek linki "muziplayer"'i ücretsiz indir olan sitede, indirilecek program hakkında beklentilerimizi yanıtlayan hiç bir ifade, ekran görüntüsü, özellik, nasıl çalıştığını anlatan bilgi bulunmaz.

hadi bakalım belki iyi birşeydir diye bir şans veripte programı indirmeye kalkarsanız, itunes ve benzer birebir taklit ettikleri programların yanında oldukça kalitesiz, user interface'in ne olduğunu anlayamamış insanlar tarafından hazırlanmış 5. sınıf bir kullanıcı arabirimine, tarih öncesi teknolojiye (download, satın alma) sahip olduğunu görürsünüz.

üye olmayı, denemeyi düşünürsünüz, üyelik bilgileri sayfasındaki imla hataları, kişisel bilgilerinizin altında "bilgisayarım adı" şeklinde yazılmış olan bilgisayarınızın adını sormaları olayı bitiren, programı derhal silmenize yol açan son aşamadır.

bir insan evladı nasıl bu haldeki bir projeyi yayına açar, hatta hiç çekinmeden reklamını yapar, anlam veremez, kaybettiğiniz 15-20 dakikanıza yanarsınız.

(güncel edit:böyle bir projeyi, hele hele bu haliyle muzik alma indirme dinlemede devrim sloganıyla sunan zihniyetin futursuzluğu ise insana şapka çıkartırır)

devamını okuyayım »
19.04.2006 11:39