mahsus mahal

  • 2241
  • 6
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

suskunlar

ilk on beş dakika ile en iyi uyarlama senaryoya sahip türk dizisi olabilecektir. özellikle de ışık, renk ve mekan kullanımı, oyuncu seçimi yerindedir, olmuştur.

ancak şöyle zırt pırt geriye dönüş yapan son zaman türk dizisi hastalığından, derin yaralarım var benim yaklaşmayın, bırakın bunalım takılayım diyen karakter bolluğundan kurtulamamış gibi. bolca hapisane kilişesine sahip olduğu ise baştan belli.

tecavüz sahnelerinde aynı ürpertiyi, aynı yalnızlık ve çaresizliği hissettirebilecek midir bilinmez... derken şiddet başladı... umarım çocuk istismarı diye ceza almaz. tam da pozantı cezaevindeki çocuk mahkumların başına gelen tecavüz ve şiddet olaylarının üzerine geldi.

not 1. oliver twist'in kitabı ise engin yayınları basmıştır.

not 2. dizi 1 saat kadar sürmüş, meydan yine fatmagül'e kalmıştır, şaşırtmıştır.

not 3. psikopat çocuk tipleri fena sırıtmıştır, ama çabuk da bitmiştir bu bölümler.

not 4. finaldeki infaz bölümü boardwalk empire'dan bizlere tanıdık gelse de güzel bir heyecan yaşattılar, onca acı üzerine yaşlı gözleri tatmin ettiler.

not 5. avukatın adliye binasına silah sokması küllenmeye yüz tutan bir tartışmayı yeniden alevlendirecek gibi: avukatların üzeri aranmaz.

olmuş dizidir: ışık yoksunu fatmagül'ün suçu ne, ajitasyon manyağı öyle bir geçer zaman ki, sonu gelmez entrikalar ve helvet deryası muhteşem yüzyıl... titreyip kendine gelsin!

show tv'ye bir çift söz: bu yaşa gelmişsin bu biziyi de ezel gibi, muhteşem yüzyıl gibi ona buna yedirme.

devamını okuyayım »
01.03.2012 21:07