maliyetsizmusavir

  • 284
  • 51
  • 15
  • 0
  • evvelsi gün

sevmediğin bir işte çalışmak vs işsizlik

benim bu dostlar. her gün git gel 2 saatimi yola veriyorum ve bunu yaklaşık 10 yıldır yapıyorum! geçen ay müdürle tartıştık ve tartışırken şunlar geçti aklımdan "ulan kaybedecek neyin var? insanlıktan çıktın bu iş yüzünden. eşini , çocuğunu iş yerindeki arkadaşlarından daha az görüyorsun!" o anda ciddi mana da bir aydınlanma yaşadım belki çoğunuza komik gelecektir ama cidden böyle oldu.
müdür'e memnun değilseniz çıkarın çok uzatmanın anlamı yok dedim yani koparttım inceldiği yerden.yalnız şöyle bir sıkıntı var 1 aydır ses yok yerime eleman aranıyor ilan verildi ama ne gelen ne giden var.bu süreçte mümkün oldukça az konuştuk müdür bey ile selamı sabahı da kestik ama dediğim gibi hiç ses yok. sanırım mobbing uyguluyor kendince daha az iş pas ediliyor,daha önceden yaptığım işleri odadaki başka arkadaşlara veriyor... aklında beni yıldırıp istifa ettirmek planları var ama hiç s2mde değil! bu süreçte mevcut borcumu azaltabildiğim kadar azaltmaya başladım ve totalde 6 bin tl borcum kaldı. çıkışımı aldığım zaman alacağım kıdem ve ihbar'ı kullanarak kendi işimi yapacağım.kendi işimi derken yanlış anlaşılmasın daha önce hiç girmediğim,sıfır alakalı olduğum bir sektöre yöneleceğim... batarım çıkarım çok önemli değil! bunu hayatımda bir kere olsun denemek istiyorum.
konuyu çok uzattım farkındayım ama olayın özü şu dostlarım : 32 yaşındayım 5 yıldır evliyim 2 yaşında bir oğlum var ve 10 yıldır sabah 7'de evden çıkıyor akşam 7'de eve giriyorum yani ülkenin büyük bir kısmının yaşadığı hayatı yaşıyorum. eşimi,çocuğumu ve kendimi unutuyorum! bir adet yavşak daha çok kazansın,eşiyle daha çok yer gezsin,çocuğuna her yıl son model x marka araç alsın diye yapıyorum bunları! ancak bu son gireceğim sektörde tutacağım dükkan ile evim yürüme mesafesinde olacak,eşime daha çok vakit ayırmayı planlıyorum,oğlumla iş yerime birlikte gitmeyi planlıyorum, anne ve babamın yanına gittiğimde "erken kalkayım yarın sabahın köründe işe gideceğim yine." dememeyi planlıyorum dostlarım... güzel dileklerinizi bekliyorum ve umarım her şey güzel olmaya devam edecek...

ara ara bu yazıyı güncelleyeceğim; yaşadıklarımı,geçen süreci ve gelişmeleri yazacağım. bir nevi geçmişi hatırlama aracı olarak kullanacağım zor günlerde geriye dönüp daha zor günleri yaşadığımı görebilme adına.

16.08.19 bugün hala sevmediğim işteyim inatla... hedeften şaşmadım ama müdür efendi şartları zorluyor. çatışmaya devam yani.

devamını okuyayım »