mantar 35

  • 325
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

helpdesk diyalogları

bir markanın monitor arıza hattında son kullanıcının ekranındaki problemini açıkladıktan, tum sorular yanıtlandıktan ve telefon ile yaptırılabilecek testler geçtikten sonra helpdesk görevlisi müsterinin sorunlu monitorunu tamir merkezlerine aldırtmaya karar verir ve prosedürü anlatır...

h- helpdesk'deki uzman
m- arıza bildirimi yapam müsteri

h- ....kargo ile gün içinde ekranınızı alacaklar efendim. kargo görevlisi, orijinal ambalajınız yok ise dilerseniz ekranınızı güvenli bir şekilde paketleyebilir.

m- tamam da, bilgisayarımda birçok rapor yazdım. onları kayıtettim. sizin elemanların o raporları görmeleri yasak. bunlar bizim şirket bilgilerimiz.

h- hayır efendim. biz sadece ekranınızı aldırıyoruz. bilgisayarınız sizde kalacak, böylece bizden kimse bilgisayarınızdaki bilgileri görmeyecek.

m- anladım.......... yok olmaz. o raporlar çok önemli. ekranı götürürseniz raporlarımı tekrar yazmak zorunda kalırım.

h- hayır efendim. geçici olarak bilgisayarınıza başka bir ekran takarsanız bilgisayarınızdaki islemlerinize devam edebilirsiniz.

m- ama o zaman diger ekranın sahibi bilgilerimi görür. yok olmadı bu iş. en iyisi vazgeçelim bu isden. su islerimi bitirdikten ve disketimi yaktıktan sonra ararım sizi tekrar.

h- hayır efendim. buna gerek yok. isterseniz söyle izah edeyim......

m- sizler sirket bilgilerimizi elde etmeye çalısıyorsunuz. su isim bitsim ekranı da yaktiracaam zaten. bir daha da ... markasından birsey almam. (çat... dıııt dıııt dıııt)

devamını okuyayım »
10.06.2005 09:35