marais

  • 340
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

philips gogear

flac ve ape format aşığı bir müziksever olarak beni cezbedip "ariaz sa2ara08s 8gb+radyolu" modelini satın aldığım ancak beni dumura uğratıp eşekler gibi pişman olmama neden olan alet.

önce kısa artılarından bahsedelim:
1. albüm cover fotosu sony, ipod gibi ürünlerden çok daha büyük, belirgin.2.4 inch ekranı avantaj.
2.sürükle bırak yöntemiyle parça yüklemek kolay.
3. kasası metal ve sağlam

ve negatifleri:
1.öncelikle ana menü ve ses tuşları hiç ergonomik değil. ses tuşu aletin tepesinde ve açarken eliniz acıyor. menü tuşları ise birbirinden çok ayrı ve kullanışlı değil, ayrıca led ışık görüntüsüne kanmayın tuş ışığı yanmıyor.
2. şarj olurken ekran sürekli açık kalıyor
3.ekran çözünürlüğü düşük. (320x240 piksel). şarkı isimleri dahi bazen güç okuabiliyor. bu da aletin 90'lardan kaldığı izlenimini uyandırıyor.
4. ses çıkış gücü yerlerde..2x2.4 mw. bazen son sese kadar açınca şarkıyı ortalama düzeyde dinleyebiliyorsunuz. ses kalitesi çok banal.
5.flac ve ape formatı çalıyor ancak pc'nizde tag'lediğiniz albüm cover'ı bu alette çıkmıyor.
6.radyosu inanılmaz zayıf. en net çekebilecek radyolar dahi cızırtılı çıkmakta. işkence verici.
7. her ne yaptıysam, converter programlarını da kullandıysam film oynatamadım. film formatı olarak .wv görünüyor.belki de ben beceremedim.

velhasıl kelam philips, ses sistemlerindeki kalite düzeyi düşüklüğünü bu üründe de tutturmuş. 200-250 tl kesinlikle etmeyecek bir ürün. yerine; bütçeniz elveriyorsa ipod, elvermiyorsa sony walkman almak oldukça akıllıca olur.

devamını okuyayım »
29.03.2011 18:43