marfar

  • 709
  • 12
  • 1
  • 0
  • geçen hafta

trabzonspor taraftarı

çok açık ve net bi şekilde...!!!

dönem olarak başarılı 2 sezon geçiren takımın tek bir konu !!!!!üzerinden eleştirilen cefakar taraftarı...gerçi duyarlı arkadaşlardan genelleme konusunda ayar üstüne ayar almışlar ama...öncelikle cefakar tanımını açalım...

27 senedir şampiyon olamamış ama urfa dan van'a izmir alsancaktan rizeye antalya ya kadar tribünleri dolduran istanbulda unutulan bir stadı karnavala çeviren..taa almanya hollanda kamplarına ..otellerin içine kadar sokulan..otobüsüne 80 km araçlarıyla escortluk yapan ve takımına küsmeyen bir taraftar profilidir trabzonspor taraftarı ..belki fazla duygusal ve tepkisel oluşlarının sebebi yıllardan beri şampiyon olamamanın getirdiği özlem..sabırsızlık..tutku...herşey olabilir..trabzonspor u desteklemek ve bu takımın taraftarı olmak aslında çerçeveye biraz farklı bakmak gibi bişey..herkes değilsiniz..ve öyle bırakıp gidemezsiniz..)

şimdilerde çok konuşulan..tartışılan..belki kıskanılan bu takım ve taraftarı için yer aranmaktadır yazılarda..söylemlerde ..n e yapsakta eleştirsek diye(herkes alınmasın..oynanan futbol..kendi takımlarında olmayan disiplin..şevk...yönetim...futbolcular..göze hoş gelen oyun ... herşey kıskanılabilir..büyüklük..taraftar sayısı ,popülerlik , para...her zaman kıstas değildir..)

şimdi işin özellikle yaftalanan kısmına gelirsek...

evet çok güzel bi örnek verilmiş..diyarbakırspor u alkışlayan tribünlere çağıran..tek takımdı ve tek taraftar topluluğuydu trabzonspor taraftarı..belki unutuldu...(ama bu o eleştiriyi yapan arkadaşlara küfürden daha beter bir örnektir..hazmederlerse eğer..)

hrant dink in ailesini ziyaret eden şahsiyetli bir teknik direktöre ve böyle bir kulüp anlayışına sahiptir...bu da unutuldu..görmezden gelindi..

sosyal sorumluluk projelerine fazlasıyla katılan ama medyada görünmeyen sempatik bir başkanı vardır.. unutulur olabilir..

ama hiç kimse bir şehri bir takımı..ve onu ülkenin her köşesinde farklı algılarla ..farklı heyecanlarla...farklı görüş açılarına sahip..değişik kültürlerde..sosyal statülerde ama aynı inançla takımlarını takip eden..destekleyen..peşinden koşan taraftarına genelleme yapma hakkına sahip olamaz..

o zaman sizler kendi takımlarınızın ayıplarını da yazın der bu insanlar ....

yıllardan beri sadece kendi aranızda çevirdiğiniz bu oyunun kartlarını yıkan takımı yalnızca ve yalnızca bu şekilde etiketleyebilirsiniz..

ama o etiketi alnınıza yapıştırırlar..

devamını okuyayım »
22.11.2010 00:24