markoreyiz

  • 455
  • 0
  • 0
  • 0
  • 10 ay önce

25 temmuz 2015 pkk'nın sokağa çıkın çağrısı

kürtler hep ezildiklerinden dem vuruyorlar.devletin içindeki derin yapılar bunu yapmıştır kabul ediyorum.fakat son 10 yıldır mafya,derin devlet gibi kavramlar bu ülkede tarihe karıştı.hiç bir asker polis bugünde kürt dövmedim derdinde değil.devlet kendi geçmişiyle hesaplaşmıştır.

van depreminde hükümet van'ı yeniden inşa etti,
hakkariden siirte ,ağrıya kadar havalimanları yapıldı . üstelik bugün thynin hakkari uçuşu 99 tl , ben istanbuldan memleketime otobüsle 90 liraya gidiyorum.

ama sen bunca işe rağmen istanbulda halk otobüsüne molotof atıp dersaneden evine giden genç bir kızı yakarak öldürüyorsan, hakkaride polisin yardım ettiği fakir ailenin kızını öldürüp ajan diyebiliyorsan, ortada bir zulüm,eziyet,kayırma 2.sınıf vatandaş muamelesi yokken sen bunları yapıyorsan kusura bakma devletin şefkatli eli olduğu gibi devletin balyozuda vardır.

kardeşlik türkülerine ,barış havariliğine kürtler değil,türkiyede kürtler dışında herkes sahip çıktı.ama siz onuda beceremediniz.

not : istanbulda bir bankada sıra bekliyorum,sıram geldiği sırada önüme biri atlayıp."bankaya kredi çekmağa gelmışık.banka kredi vermiyor.dağamı çığmamız lazım." adam aynen bu cümleyi kurdu.

bölücülük bu işte,bankaya molotof atıp yağmalamaya alıştıkları için talepin reddi adama ağır geldi.

devamını okuyayım »
25.07.2015 14:08