massayidonatello

  • 3743
  • 10
  • 3
  • 0
  • 4 gün önce

mehmet pişkin

vasiyeti kadavra yapılmak ya da denize atılmak olan kişi. artık öldüğüne göre hangi yolla intihar ettiği merak konusudur.

anlamadığım konu; facebook profiline baktım da, tüm arkadaşları intiharı engelleyemedikleri için pişmanlık duymaktalar. çoğu "gitti gitti" modunda.

ben dikkat çekmek için intihar eden insanlardan tiksinirim. etrafımdaki bu insanlardan hep uzaklaşmışımdır. intihar şanıyla şöhretiyle yapılacak bir şey değil. sadece yaşamamak için gerçekleştirilen ufak bir operasyon. tıpkı ötanazi hakkı gibi. mesela metin kaçan'ı (bazı konularda hakkında halen şaibe olmasına rağmen) bu sebepten takdir ediyorum. intiharını öldükten sonra duyuyoruz zira.

bu yüzden de bu şahsın arkadaşlarının yakarışlarına anlam veremiyorum. yani amına koyayım, sırf sen adamı birkaç sene daha gör, aynı iş yerinde çalış, aynı apartmanda otur, bazı akşamlar dışarı içmeye çık falan diye adam bütün acılarıyla ve huzursuzluklarıyla yaşamaya devam etsin öyle mi? çünkü bu dünya hep sizin etrafınızda dönüyor ha? bu bencilliği de hümanizm olarak yutturmaya çalışanlar var ki evlere şenlik...

adam gayet dingin şekilde düşünüp karar vermiş. üstelik her yolu da denediğini anlatmış. sizse saygı duymak yerine adam trafik kazasında ölmüş gibi "genç ölümler bikbik" diyorsunuz.

çok yakın zamanda (2 hafta evvel), çok yakın olduğum bir insanı kendi ellerimle mezarına indirmiş biri olarak yorumum budur.

ha, bir de umarım viral değildir. bu konudaki "acaba?" kendisinin ve çevresinin reklam camiasından olmasından kaynaklanıyor. insanın aklına geliyor işte, ne yaparsın...

devamını okuyayım »