master of fisher

  • 160
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

bilgisayardan anlamayan bilgisayarcı yalanları

yaşanmış tamamen gerçek yüzde yüz su katılmamış bir hikayedir. üst komşumuz yeni bilgisayar almıştır. ama bilgisayarın bir sorunu vardır ve evde kimse bilgisayardan anlamadığı için aldıkları yere gittiklerinde garip bir şekilde bakin burda bilgisayar calışmaktadır denilerek 1 dakika çalıştırıldıktan sonra çoçuğun kolunun altına konularak evinizin elektrik tesisatını yenileyiniz denilmiştir. ne alaka ise orasını bende çözemedim. bunun üzerine olay yerine çağırılırım, hem aynı binada aynı elektrik tesisatını kullanmış olmam sebebi hemde bu konu ile ilgili yeterli görüldüğüm sebebi ile. gittiğimde bilgisayar çalışmaktadır fakat bir süre çalıştıktan sonra bilgisayar çalışmaya devam etmekte ama görüntü bozulmaktadır. sorun apaçık ortadadır. bilgisayarı alir ve söz edilen yere gidilir ve aynen şu konuşma yaşanır.

biz içeri girdiğimiz anda çoçuğu azarlarca bakılır ve

byron yetkili servisi: ben sana demedim mi elektirik tesisatı yenilenecek diye.

ben hemen atlarım konuya.

ben: afedersiniz ama elektirik tesisatı ne alaka ben çözemedim bu işi?

byron:arkadaşım makine burda çalışıyor sorun sizde.

ben: ii de makine evde de çalışıyor. sen bu makineyi burda test ettin mi? bu makinenin ekran kartında sorun var lütfen değiştirin. 1 haftadır bu çoçuğa bilgisayar taşıtıyormusunuz ayip değil mi?

byron: arkadaşım biz yıllardır bu işi yapıyoruz. sorun tamamen elektirik tesisatı ile ilgili bak değitir göreceksin.

ben: lütfen şu bilgisayarı takarmısın şuraya? böyle lafla iş olmaz.

byron: (makineyi takar ve açılır) bak gördün mü çalışıyor işte? sorun sizde elektirik tesisatınızı değiştirin. elektirik tesisatiniz kötü ise ondan dolayı yapıyordur daha önce başkasınında bilgisayarında aynı sorun vardı, elektrik tesisatını değiştirdiler sorun çözüldü.

ben: arkadaşım böyle test mi olur ne yaptın sen yaaa? makine şuan tabi çalışır ekran kartı çalışınca fazla ısınıyor ve kitliyor kendini. şu makineyi adam gibi al şurda test et.

byron: tamam akşam yedi gibi gelip alın.

gayet alaylı bir tavırla hani sorun çıkmayacakya? neyse ertesi gün çoçuğu gördüğümde "ne oldu aldın mı bilgisayarını" dediğimde "yok abi başka yere göndermişler bi sorun varmış" dedi. neyse bir hafta üzerine komşunun çoçuğu bize geldi ve "abi bilgisayar gelmiş işin yoksa beraber gidip alalım" deyince beraber koyulduk yola. oraya vardığımda o gün konuştuğum çoçuk ordaydı.

ben: tamam mı arkadaşım sorun çözüldü mü?

byron: evet bilgisayarınız aşağıda ordan alabilirsiniz.

ben: sorunu neymiş peki?

byron: bilmiyorum. tamir ettiler gönderdiler.

ben: nasıl yani bir şey söylemeden mi gönderdiler? öyle şey mi olur neymiş bilgisayarımın sorunu bunu öğrenmek benim en doğal hakkım.

byron: yani bize birşey söylemediler.

ben: nasıl olur bir belge falan vermediler mi arkadaşım valla çok garip ilk kez sizde görüyorum bunu.

neyse ineriz alt kata bilgisayarımızı almaya. o da ne bilgisayarın üst kısmını tamamen kapatacak şekilde yapıştırılmış bir beyaz dosya kağıdına kocaman "ekran karı değiştirilmiştir" yazısı göze çarpar. ulen bari yalan diyorsun o yazıyı yırt ordan dimi onu akıl et bari. hayir 25 yıldır yalan söylerim böyle yalan görmedim cidden.

devamını okuyayım »
06.01.2008 06:26