masum keci

  • azimli
  • kofti anarşist (176)
  • 5064
  • 48
  • 19
  • 0
  • dün

9 aralık 2016 dolar kuru

3.49 seviyelerinde...

dün bazı geri zekalı olmasa da geri zekalı gibi davranan üç beş sözlük çomarının yorumlarını okudum.

3.20'lere dönecek!
3 seviyelerine gelebilir!
reisin hamlesi işe yaradı!
halk doları bozdurdu, dolar çakıldı!

şimdi bakın,
sözlük çomarlarını siktir edin. bunlar gerçekten çok yanlış adamlar. çünkü diyorum ya, geri zekalı olmadıkları halde geri zekalı gibi davranıyorlar.

gerçekleri açıklayayım. ne yazık ki türkiye ekonomisi, türkiye'nin kontrolünde değildir. vatandaşın döviz bozdurması değil mesele. zaten mesele sadece döviz kuru da değil. döviz kuru ekonomik bileşenlerden biri sadece. türkiye'de dövizin kaderine karar verecek ne vatandaş, ne erdoğan, ne tcmb arkadaşım. o kafanıza bunu sokun.

hedge fonlar!
bireysel emeklilik fonları!
yabancı ortaklı bankalar!

bunlar ne diyorsa o olacak. bunlar ellerinde tuttukları değerlerin bir kısmıyla kârlarını realize edip dolar'da çeşitli kademelerden pozisyon alıyorlar.

yani tatava yapmayın. şu gerçeği kabul edin!

14 yıldır ülkeyi yöneten bu siyasi parti, türkiye'yi a noktasından b noktasına götüremedi.

milli gelir mi?

haaaaaaasiktir oradan. ülke orta gelir tuzağında...dünyadaki 10 yıllık sermaye bolluğunda deli gibi dolanan para milli gelirini 9.000 dolara çıkardı o kadar. bundan yukarı da çıkmayacak arkadaşlar. size acı gerçeği söyleyeyim. 20.yy'da orta gelir tuzağından sıyrılabilen iki ülke var.

(bkz: güney kore)
(bkz: tayvan)

ha gizli bir üste türkiye toryumdan yakıt falan yapıyordur bilemem. ses hızını aşan metrobüs üretmişizdir ihraç ederiz dünya devi oluruz bilemem. buna benzer fantastik işler olmadığı sürece, bu ülke bu seviyelere mahkumdur.

çünkü bu ülkede siyaset vatan için değil, oy ve makam için yapılır.
bunu yapana da usta denir, reis denir.
ikbal peşinde koşan, menfaat sahiplerinin de ne ülke ne din iman umurlarında değildir. bu ahlâksız zihniyet siyaset ve bürokraside kök salmış durumdayken bu ülkeden de, ekonomisinden de hiçbir şey olmaz arkadaşlar.

geri zekalı olmadığı halde, geri zekalı gibi davranan ahlâksız yavşakların spekülasyonlarından zihninizi koruyun.

devamını okuyayım »
09.12.2016 19:29