mavi bodrum

  • 418
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

araba alacak olanlara tavsiyeler

önemli tavsiyelerdir, diğer türlü binlerce tl zarar etme paranızın boşa gitmesi durumu söz konusudur.

aşağıda yazacaklarımın hepsi de 2. el araçlar için tavsiyelerdir. 0 araç şu anda çok pahalı ve gereksiz bence açıkçası.

öncelikli olarak neye ihtiyacıınz var bunu tespit edin ve durumunu analiz edin. boş laflara ve saçma sapan fikirlere itibar etmeyin, ayağımı yerden kessin, okula gidip geleyim yeter diyen bir öğrenciye bmw 3.16 tavsiye eden adamladan koşarak uzaklaşın.

eğer yıllık yapacağınız km toplamı 15 bin km'den az ise hiç dizel motor düşünmeyin çünkü gerek yok, bunun yerine ufak motorlu az yakan bir benzinli araç işinizi görecektir, hatta lpg var ise tadından yenmez.

ayağımı yerden kessin ve beni a noktasından b noktasına götürsün diyorsanız yine ufak ve motor hacmi düşük bir araç işinizi görecektir, örneğin japonlar genelde teknik olarak problemsiz ve az masraflıdırlar ve az yakarlar, bu sınıfta toyota yaris, nissan micra, mitsubishi colt sizi fazlası ile memnun edecektir.

yok ben keyif için de alıyorum, oradan buraya ekonomik olarak gitmenin yanında güvenlik ve konfor da önemli derseniz o zaman corolla, civic, lancer, gibi c segmenti araçlara göz atabilirsiniz.
alman olsun illa ki derseniz vw ve skoda yada seat ilk başta incelenmesi gereken modellerdendir. vw genelde problemsiz ve sağlam araçlar üretir, opel kalitelidir ama çok yakar, sık arıza verir. ford da bir alternatif olabilir.

biraz daha büyük ve konforlu olsun, içine yayıla yayıla gidelim diyorsanız da d segmenti araçlar incelenmesi gerekir. ilk öncelikle fiyat performans açısından değerlendirmek gerekirse ford mondeo, skoda octavia ve vw passat başı çeker.

yük taşıyacan ticari işlerde kullanacam haftasonu da o piknik senin bu piknik benim koşacam derseniz ise fiat doblo başı çeker bu kategoride. onu küçük kardeşi fiorino, ve peugeot partner, renault kango takip eder. vw ise kaliteli ama pahalıdır, cebinizdeki paraya göre karar vereceksiniz artık.
yeni dacia modelleri de bir alternatif olabilir.

hayırlı sürüşler.

devamını okuyayım »
26.03.2014 16:27