mavi topolino

  • 1551
  • 15
  • 4
  • 0
  • 3 gün önce

selahattin demirtaş'ın babasının evindeki kilim

terör örgütü propagandası yapan kilim. şaşırdınız değil mi? bakmakla görmek arasında fark var işte. sıkı durun ufkunuzu iki katına çıkaracağım.

--- spoiler ---

kilim: türkiye

çok renkli bir kilim olmasından ötürü 77 etnik kökenin yaşadığı, farklı dillerin farklı dinlerin farklı kültürlerin yaşadığı bir türkiyeye atıf yapılmış.

uzaylı: kürtler

kürtlere türkiyede uzaylı muamelesi yapıldığını kastederek ötekileştirmeye atıf yapılmış.

emzik: çözüm süreci

kürtlere çözüm süreci adı altında bir emzik verdiniz sustular ama bunun bir kandırmaca olduğunu anlamak üzereler, kilimdeki uzaylının oyuna getirilmişliğin hayal kırıklığıyla iki eliyle başını tutması da bu yüzden.

nehir ve bulutlar: güney doğu anadolu bölgesi

fırat, dicle, van gölü, barajlar gibi türkiye'nin önemli su kaynaklarının güneydoğuda yer aldığına atıf yapılarak bu kaynaklara rağmen bölgenin ekonomik olarak geri kalmasına dikkat çekilmiş. kürtlerin türkiyeye muhtaç olmadığını kendi kendilerine yetebilecek yeraltı kaynaklarına sahip olduğunun altı çizilmiş.

mikrorobotlar: pkklı savaşçılar

uzaylının arkasında uçuşan onlarca kırmızı ışıklı mikrorobotla kürtlerin önder aponun liderliğinde savaşmaya devam edeceklerine, özgürlük ateşiyle yanıp tutuştuklarına gönderme yapılmış.

--- spoiler ---

devamını okuyayım »
09.04.2015 16:47