mavigomlek

  • bıçkın (486)
  • 916
  • 41
  • 6
  • 0
  • 4 gün önce

perihan mağden

türkiyede az bulunan zeka sahibi ve üstelik eli kalem tutan (ikisi bir arada) bir kaç kişiden biriyken, son zamanlarda yazılarında bariz gözlenen akp'ye göz kırpma sinyalleri yüzünden hayretler içerisinde bırakan, acaba aradan 301'i de çıkarır mıyız umudu ile özgürlükleri savunma adı altında akp'yi yıkayıp yağlayan (yaptın yaptın, arşivleri açtırma şimdi bana) son olarak ta artık bugün sayın davasever basbakan yazısıyla beni benden almış yazardır..

özgürlükleri getireceği sanılan (sanan ben değilim yanlış anlaşılmasın) fakat sadece tek bir kesimin beklentileri için çalışan (ve bunu yapacağı zaten bilinen) akp başkanına, zamanında kendisi için yaptığı fedakarlıklara rağmen (yazı günü olmamasına rağmen üstelik) kendisine açılan dava nedeniyle (niyeyse) şaşırmış, kendi kuyruğuna basıldığı için herhalde, çılgınca hesap sormalara başlamıştır kendisi. eski defterleri karıştırıp karıştırıp üstelik.

iyilik yap denize at, habil bilmezse kabil bilir mottosunu, denize düşen yılana sarılır mottosuyla karıştırmış olmasın sakın diye düşünmekteyim ne yazık ki. e güzelim senin yeni mi aklına geldi, bunların ne halt olduğu? yani bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın, isteyen de türbanını, fularını taksın, kimseciklerde karışmasın konulu yazılarından sonra aldığın cevap yüzünden denize düşmüş kedi gibi vicdan yapıp başbakanı yola mı getirebileceksin anlamadım ki? (bu arada ne çok deniz ve yılan demişim öyle)

evet perihan mağden'i fanatizm derecesinde seviyor, sayıyor, okuyor ve anlamaya çalışıyoruz. yeminlen. yazdığımız yazılarda bile (özellikle bunda olduğu gibi) kendisinin izleri rahatlıkla hissedilebilir (gururla üstelik) fakat bütün bunların yanında da onu eleştirme hakkımızı da sonuna kadar kullanmalıyız, eğer bizim mit'imiz olmayı istiyorsa. ki yazılarından sanki gizli gizli bunu istediğini seziyoruz çoğu zaman..

ve sonuç itibariyle evet bence de başbakanın açtığı dava saçma sapan, düşünceye tahammülsüzlük, çağdışı, içeriksiz, haksızca, farklı sesleri susturmaya çalışan bir yaklaşım. doğru. katılıyorum bende. tamamen. gönülden.

ama zaten en başından beri, varoldukları andan itibaren, her zaman, nerede olurlarsa olsunlar öylelerdi bunlar canım perihan ablam benim. bunu sende en az bizim kadar bilebilecek öngörüye sahipsin. hani yeni mi dank etti de bi türlü hazmedemedin, inanamadın, aklın almadı ve bugünkü vicdan yazısını kaleme aldın? dolayısıyla da bizim yüzümüzü yere çaldın? üzüyosun yani bizi..

yazdın bi makale madem arkasında dur. biz seni bu aykırı sesinden dolayı seviyoruz zaten, pişman olup hemen ertesi günü 'ama bende sen hasta olduğunda başını beklemiştim' tadında yazılarınla değil. sen aslanlar gibi yaz, gerekirse biz aramızda toplar öderiz senin tazminatını.

yeter ki bunlara karşı geri adım atma. kalemizi yıkma. oh olsun bak böyle yaparlar adamı dedirtme. oray eğine yazı malzemesi çıkarma. ipek gömleklerini giyip giyip çankaya'lara koşma o soğukta canını yiyim ya.

devamını okuyayım »