maxxfalcon

  • ağır abi (453)
  • 508
  • 10
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

liberal demokrat parti

hakkında sattığı mal çoktan çürüdü denilmiş partidir. bu adamlar diğer bati ülkelerinde liberaller neyi savunuyorsa onları savunuyorlar. sattığı mal çürüdü madem, hala neden liberaller tüm bati ülkelerinin meclislerinde yer işgal ediyor. bir türkler mi akilli.

anlaşılan o ki bizim sosyalistler hala batıdaki refah artışını iyi analiz edememişler, hala sadece diğer ülkeleri sömürdükleri için iyi durumdalar zannediyorlar. hala kapitalist amerikayı emekçi düşmanı, insanların kaba gücünü verimsiz bir şekilde kullanan sovyetleri emekçi dostu zannediyorlar. hala serbest ekonomi ile serbest düşünce ortamı arasındaki ilişkiyi çözememişler ki en az islamcılar kadar anlamsızca, tüm örnekleri totaliter diktatörlerce yönetilen sol ülkelere yönelik, bunlar gerçek solu temsil etmiyorlar diye bağırıyorlar.

hakkında işçinin üzerindeki sömürüyü artıracak parti denilmiştir ayrıca. korkmanıza gerek yok. işçilerin, sol söyleme sahip gelişmemiş insan topluluklarının yaşadığı ülkelerde uygulanan vahşi kapitalizmin düşürdüğü durumdan daha kötü bir duruma düşme ihtimalleri yok. bir çindeki, türkiyedeki işçi ölümlerine(fakir edebiyatını seven ülkeler) bir de bati ülkelerindekilere bakin sadece.

bir de şunu ekleyeyim; bu parti gerçekten işçileri, sosyal adaleti, (bir sistemin sürdürebilirliği için gerekli olan diğer şeyleri) düşünmeyip sadece iş adamlarının karlarını artırmayı amaçlasaydi bir yolunu bulmuş olup, 30 senedir meclisteki koltukların yarısına yakınını işgal ediyor olurdu.

devamını okuyayım »
18.05.2015 21:13