mcanyardi

  • 64
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 ay önce

acayip hikayeler

geçen yaz internetten 11 bölümü de arka arkaya izleyip gözden kaçırdığım, az önce 6. bölümünü (levent üzümcü'nün oynadığı bölüm) tekrar izleyerek fark ettiğim küçük ancak güzel bir ayrıntı var. bakabildiğim bütün entryler arasında yalnızca #28698939 nolu entryde paylaşıldığını görebildiğim bu ayrıntının tam diyalogunu sizlerle paylaşmak isterim sözlük ahalisi. öncelikle bölümün konusu hakkında:
--- spoiler ---
bölümde fotoğrafçı selçuk (levent üzümcü) ilaç kullanan bir şizofreni hastasıdır. aslı adında bir barmaid ile tanışmış ve sevgili olmuşlardır. her gece gittiği gibi yine bir gece bara gider, gittiği sırada yolda gördüğü valizinin üzerine oturmuş sigara içen bir kadın herhalde kafasına kazınmış olacak ki, gittiği barda onu birkaç tabure ötesinde oturan, sevgilisi aslı'nın arkadaşı olan biri olarak tasarlar kafasında. ve yine tasarladığı şekliyle onu alıp eve götürecektir, sabaha doğru da aslı gelecektir. eve gelip kahvelerini alıp oturmuş konuşurlarken selçuk ve zuhal -aslı'nın arkadaşı (ki bu rolü de yeşim büber oynar)- arasında işte şu diyalog geçer.
selçuk: s zuhal: z
...
z: peki ne iş yapıyorsun?
s: ben fotoğrafçıyım..
z: öyle mi?
s: yani fotoğrafçıda çalışıyorum. ama senaryo yazıyorum. bir gün yazdığım senaryoların çekilmesi gibi bir de hayalim var.
z: güzelmiş. eğlencelidir heralde. iyi misindir peki?
s: karakter yaratma konusunda gayet iyiyim.
--- spoiler ---

devamını okuyayım »
27.07.2013 04:45