md11

  • 70
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

23 nisan 2020 thy'nin tk1920 sefer sayılı uçuşu

evet bu uçuşun ardından hepimiz unuttuk son yıllarda değerlerimizin nasıl yıpratıldığını. bu reklamla öyle bir tavladılar ki bizi, şirketteki tüm olumsuzluklar silindi zihnimizden, elif can yetim'i unuttuk mesela. gazetelere uygulanan sansürleri unuttuk. kadrolaşmayı, liyakatsiz işe alımları unuttuk. biz öyle aptallarız ki her şeyi unuttuk, aaa ne güzel bayrak çizdiler diye olumsuz her şeyi attık bir kenara. inanır mısınız, oylarımızın rengi bile değişti!

siz öyle sanmaya devam edin. bir siz görüyorsunuz değil mi eksiklikleri, yanlışlıkları. bir siz farkındasınız gerçeklerin. bu uçuşu beğenen insanlar, büyük resim kursunda sizin kadar başarılı olamamış, haliyle göremiyorlar hiçbir şeyi.

bazılarınız o kadar kaba, bütüncül bakıyorsunuz ki olaylara, acıyorum. beyaz ve siyahtan ibaret renkleriniz. bir ipucu vereyim yine de... böyle bir şirketin, böyle bir günde, böyle bir gösteriyi yapma ihtiyacı hissetmesinin sebebini düşünün mesela. bu baskıyı yaratan gücü düşünün. sessiz kalmaktan korkmalarının arkasındaki sebepleri düşünün. belki biraz anlarsınız bazı insanların neden duygulandığını, umutlandığını. ama yok, sanmıyorum...

devamını okuyayım »