mecburi istikamet

  • baldan tatlı (648)
  • 608
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

pkk'nın cizre'den kaçan halka ateş açması

cizre'de pazartesi gecesi 23.00'te sokağa çıkma yasağı başlayacağı ve teröristlere yönelik operasyon yapılacağı halka duyurulmuştu.

ama teröristler her zaman olduğu gibi teröristliğini yaptı ve daha sokağa çıkma yasağı bile başlamadan bölgeden kaçan ve canlı kalkan olmak istemeyen sivillere ateş açtı.

ilgili haber

--- alıntı ---

cizre'de vatandaşların ilçeden çıkışını engellemek için pkk'lı teröristler, nusaybin ve idil caddelerinde durdurdukları araçların kontak anahtarlarına el koyarak, yolları ulaşıma kapattı.

bu sırada durmayan bir araca teröristler, uzun namlulu silahla ateş açtı. saldırıda, araçta bulunan mevlüde iğdi (15), merminin kafasına isabet etmesi sonucu ağır yaralandı. cizre devlet hastanesine kaldırılan iğdi, ilk müdahalenin ardından şırnak devlet hastanesine sevk edildi.

--- alıntı ---

al bir olay da mardin dargeçit'ten;

--- alıntı ---

ambulanslar tarandı

safa mahallesi'nde teröristlerin açtığı ateş sonucu bir çocuk ile onu hastaneye götürmeye çalışan 2 kadın yaralandı. olay yerine gelen ambulansa da teröristlerce ateş edilmesi nedeniyle sağlık ekipleri yaralılara ulaşamadı.

--- alıntı ---

hadi hevaller konuşsanıza, hadi desenize yine "pkk halktır, halk burada" diye, "vur gerilla vur, kürdistan'ı kur" diye bağırsanıza...

hayatında ankara'nın doğusuna geçmemiş adamlar da sizin gazınızla, sizin yalanlarınıza inanıp sağda solda hümanizm kasıyor...

bu kızcağızın fotoğrafını da iki gün sonra twitter'da "devlet sivilleri katlediyür" diye paylaşır şerefsizler...

bölgeyi savaş alanına çeviren de, olaylardan en çok nemalanan da, okulları yakan da, yolları kesen de, bölgeye bir kuruş yatırım gitmemesinin en önemli sebebi de pkk'dır.

bu arada ben kim miyim?

ben o namlunun ucunda doktorluk yapmaya çalışan bir vatan evladıyım...

olayla ilgili video ortaya çıktı

ayrıca;

(bkz: cizre/#54784360)

devamını okuyayım »
15.12.2015 10:48