medeniyetsiz

  • 32
  • 3
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

3 şubat 2017 yat ve kotralar için ötv'nin 0 olması

maliyetinin 20 katına satılan yatlar olduğu belirtilmiş, ancak öyle bir kaymak yoktur sektörde. ayrıca bu gün yat sipariş verip yarın alamazsınız, almadan da ödemezsiniz. dolar girişi hedefleniyorsa bu 2018-2019'a yansır ki akp'nin böyle bir zamanı yok ekonomik açıdan.

zamanında bursa'da bulunan sirena marine'i denetlemiş ve azimut benetti hakkında bilgi sahibi biri olarak söyleyebilirim ki sektör hantaldır ve maliyetler ateş pahasıdır,kullanılan malzemeler pahalılıkta otomotive takar geçer. hatta yat firmaları çoğunlukla aynı fabrika içerisinde başka bir sektöre de el atarlar ki sürdürülebilir karlılık oluşsun. ama bu sektörün doğasıdır ve sektör böyle konumlanmıştır.

verginin sebebine gelecek olursak; baskıcı rejimler daima halkla olan bağlantılarını kaybeder ve zenginlerle, büyük şirketlerle birebir ilişkili hale gelirler. susturulmuş medya ve her türlü protestoyu engelleyecek kolluk güçlerine sahip olurlar. şirket ve zengin kişilerin taleplerini yerine getirerek kanunlar çıkartırlar. siyaseti onlar lehine yönetmeye başlarlar. şu an yaşanan başlangıç süreci, bunun şahlanması başkanlık sisteminden sonra olacak.

hiç bir şekilde siyasilere ulaşamayacaksınız ve sesinizi duyuramayacaksınız. kimseyle bir şey konuşamayacaksınız, insanlar birbirini ispiyonlayıp, birbirinin sesini kayıt ediyor olacak. hiç bir kanal haber yapmayacak. sosyal medyada hiç bir şey paylaşamayacaksınız. "zaten yapamıyoruz" mu diyorsunuz? bu hiç bir şey. bu günler hayal olacak. eğer sonuç evet çıkarsa.

daha detaylı bir örnek olarak türkmenistanı inceleyebilirsiniz.

devamını okuyayım »
04.02.2017 10:14