medinho

  • azimli
  • minyonların sevgilisi (49)
  • 3191
  • 47
  • 9
  • 5
  • dün

trabzonspor

bugün duruşmada madara olduğu iddia edilen kulüp.

bugün duruşmada olan bir hukukçu olarak kıçımla gülmeyi kendime yakıştıramıyorum, kendime istirham ederim..

şöyle ki, tutuklu fb sanıklarından birisi sinirden küfür edecek hale gelse de trabzonspor avukatları bu arkadaşı kaale almamış, şikayet etmeye dahi değer görmemişlerdir.

gelelim avukat nusret yılmaz'ın çomağı nasıl soktuğuna.
evet balık mevzuu.. teknik olarak açıklayalım, bu balık mevzuundan ceza verilmesi im-kan-sız!

neden? çünkü savcı olaya bakmış. türkiye'nin en büyük 2-3 balık tüccarından birisi trabzon'dan istanbul aktarmalı olarak madrid'e gideceği uçaktayken birisi arıyor. sivas'a balıkları gönderelim abi diyor. neymiş maç 1-1 olmuş.. ulan zeka yoksunu, maç 1-1 oldu diye teşvik mi verilir? ya her halükârda verirsin, maçtan önce verirsin (genelde fb nin yaptığı gibi), ya da sonuca göre verirsin (bazen fb nin yaptığı gibi). kaldı ki, teşvik gönderecek kadar heyecanlı olan bu yönetici, bu maça rağmen kalkmış madrid'e gidiyor, maçın izlemeyi bırak, sonucu dahi bilmiyor.. ve teşviği göndermesi gereken bu adam kalkmış madrid'e gidiyor. savcı zeka sahibi bir insan, takipsizlik veriyor.

dolayısı ile iddianamede yer almayan bu olaydan ceza çıkması imkansız. aziz yıldırım avukatının amacı ne? koyun taraftarlarını gütmek. başarılı mı? bence başarılı..

bu konuda nusret yılmaz'a soruluyor. nusret yılmaz kim? müdahil trabzonspor a.ş. vekili.. ne sadri şener, ne nevzat şakar ne de recep denizer'in vekili dğeil? aziz yıldırım'ın yüzbinlerce lira ödediği avukat bunu bilmiyor mu? biliyor. koyunlar bilmiyor..

şekip mosturoğlu'na soruyor ts avukatları.. görüşme yapmak için neden sabit hat arıyorsun? tapede "sabit tel bulayım arayacağım" diyor zira. şekip diyor ki "ben o konuşmada cepten arıyorum".. 2-3 kez sorulmasına rağmen anlmamış gibi, "benim zaten telefonum var" diyor.. anlamamazlığa geliyor.. en azından bir denemede bulunuyor.. zekice ama umutsuzca bir deneme.

diğer ts avukatı şekip'e soruyor. "savcılık ifadesinde eskişehir ts maçına teşvik gittiğini duydum" diyorsunuz. nerden kimden? şekip diyor ki "ben onu haberturk'te duydum, etrafımdan bir duyumum yok." ts avukatı "ifaden öyle değil" diyor.. aç oku diyor şekip.. nusret yılmaz kendi ifadesini kendine veriyor şekip'in.. ifadesinin tümünde tv-radyo-internet vs gibi bir yerden duyduğu yönünde bir beyan yok.. çelişki.. ts avukatı yine istediğini alıyor.

sanık doğan ercan avukatların ve hakimin çapraz soruları karşısında çelişkili cevaplar veriyor. şöyle ki, kendisi ilhan ekşioğlu'nun "bizim için transfer yapmaya gitti" beyanını doğrulayan sanığa "madem transfer için gittin ilhan'a (ekşioğlu) kadro bilgisi verip, jedinak oynarsa onla da konuşuruz azo ile de konuşuruz?" sorusu yöneltiliyor. sanık cevap veremiyor.

bunun gibi 5-6 husus daha var.. onları da müdahile sanık hakkında soru soracak kadar donanımlı fb avukatları bulsun..

sıkıntı yok, avukatlarımız dosyaya hakim beyler..

devamını okuyayım »