medinho

  • azimli
  • kızgın kumlardan serin sulara (16)
  • 2478
  • 30
  • 12
  • 0
  • evvelsi gün

avukatlık

birilerine yine fena batmış meslek.

vay efendim yaptıkları sadece kanunları okumakmış da, vay efendim korkaklarmış riskleri yokmuş da, vay efendim artistmişler de, vay efendim suçluları savunuyorlarmış da, utanmadan danışmanlığa da para istiyorlarmış..

kısaca açıklamak gerekirse;

-senin o kanunlar dediğinden kaç tane var? gelirsin gayrımeşru çocuğunu nasıl nüfusuna alacağını sorarsın, gelirsin yıllardır ödemediğin vergileri ödemekten nasıl kurtulacağını sorarsın, gelirsin almanya'daki kaynananın kocasından aldığı maaşın kesilip kesilmeyeceğini sorarsın, gelirsin kredi kartı aidatını geri alıp alamayacağını sorarsın, gelirsin ormandan çöktüğün arsaya tapu alıp alamayacağını sorarsın.. senin ömründe götüne sildiğin tuvalet kağıdı kadar kanun, içtihat, makale okuyan adama bok atarsın..

-riskten korkup büro açan avukat? örneğin şişli'de bir ofisin kirası ortalama 2000 tl. stopajı ile 2500 tl. sigortalar, faturalar, vergiler, masraflar ile aylık gider 4000 tl, yıllık gider 48.000 tl.. risk yok he mi?

- artistlermiş? gece 11'de ararsın.. eski kaynanam mesaj attı, davada delil olur mu? olur akaminko da, gece 11'de değil sabah 9'da söylesen de olur.
çatkapı gelir, kaynımın kılı döndü hastaneye dava açabilir miyiz dersin.. o hastanedeki doktorun yanına çatkapı gidebiliyor musun? suratına bakıyor mu randevusuz gidersen?

- suçluları savunurlar? allah korusun arabanla seyrederken önüne atlar bir yaşlı teyze, vurursun.. teyze hakkın rahmetine kavuşur. nöbetçi savcı mhakemeye sevkeder, mahkemedesin, tutuklama talebi ile.. muhtemelen de suçlusun.. savunmayalım mı? melek misin sen?

- danışmanlığa para isterler.. vay şerrefsizlerrr... günümüzde okul seçerken danışmana para veriyorsun, tatile giderken veriyorsun, karını hangi pozisyonda bafileyeceğini bile cinsel danışmanına soruyorsun, trilyonluk arsanı müteahhide verirken ne yapacağını sorduğunda para istemeyelim değil mi?

sonuç olarak, avukat serbest meslek erbabıdır. götüne güvenen işini avukatsız yapar..

devamını okuyayım »
22.03.2012 15:12