megabyte

  • 1016
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

chevrolet aveo

2012 model olanlarında direksiyon, vites kolu, klima düğmeleri, sinyal kolları, dikiz aynası, el freni kolu, radyo, yan sinyal lambaları, kapı kolları, jantlar ve motor (bkz: ecotec) opel ile tamamen aynı olan, fiyat/performans oranı umduğumdan çok çok daha iyi olan araba. yekpare şasi, 8 hava yastığı, abs, ebd, esc, cruise control, fren destek sistemi ve yokuşta kalkış destek sistemi standart geldiğinden sınıfının en güvenli otomobillerinden birisi demek mümkündür. yakıt tüketimi konusunda 1.4 lt modeli rodaj sürecinde (araç henüz 305 km'de) şehir içi trafikte etiler - sarıyer arasındaki kullanımda (hacıosman yeni bağlantı yolu trafiği, darüşşafaka trafiği, maslak trafiği, levent trafiği, etiler trafiği) yol bilgisayarına göre 100 km'de 10.2 litre yakıt tüketimine sahiptir. buradan görülebilecek iç dizaynı özellikle gece araç kullanırken mavi rengi ile oldukça şık görünmektedir. ayrıca buradan görülebilecek ön tasarımında farlar ve kaput üzerindeki çizgilerle oldukça hoş ve sert görünen, buradan görülebilecek arka tasarımı ile de spor bir araç havasına sahip olan araba.

edit: 1.2 başlangıç modeli 8 hava yastığı abs, ebd, esc, fren destek sistemi, yokuşta kalkış desteği, cruise control, radyo/cd/mp3 çalar, uzaktan kumandalı merkezi kilit, 60/40 oranında katlanabilen arka koltuklar ile 28780 tl, 1.4 lt modeli 15'' hafif alaşımlı jantlar, 4 yönlü ayarlanabilir sürücü koltuğu, elektrikli arka camlar, bluetooth özellikli entegre müzik sistemi, direksiyondan müzik sistemi kontrolü, gözlük saklama gözü farkları ile 32819 tl, 1.6 lz modeli 16'' hafif alaşımlı jantlar, ön sis farı, arka park sensörü, otomatik farlar, 6 hoparlör, ön yolcu koltuk altı eşya saklama gözü farkları ile 34419 tl ile satıştadır

edit 2: birkaç haftalık kullanım sonrası araç 1500 km'ye geldi ve şu anki yakıt tüketimi şehir içi 7.8 litre.

edit 3: birkaç hafta daha kullandıktan sonra araç 3000 km'ye geldi ve şu anki yakıt tüketimi şehir içi 6.7 litre. yokuş kalkış destek sistemi ile de arabayı annemin kullanmasına rağmen debriyaj balataları halen ilk günkü gibi :) 3000 km'lik süreç içerisinde esc sayesinde hayat kurtardığı da görülmüştür. b sınıfı olsa da çoğu b sınıfı araçta olmayan özellikler nedeniyle (kol dayama, bluetooth, hız sabitleyici, esc, cruise control, yokuş kalkış destek sistemi gibi) gözüme c sınıfı bir araç gibi görünmektedir.

devamını okuyayım »
19.10.2011 01:27