mehty

  • 381
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

fotoğrafını telefonuna duvar kağıdı yapan kız

bütün kızların sözleşmiş gibi bunu yapmalarının mantığı hakkında fikir yürütmekte zorlandığım, egoistlikle narsistlik arasında alttan alta ben tekim veya "bu benim telefonum ordaki de benim fotoğrafım tımammıa" mesajı vermeye çalışan bir tür ergenus davranışı. ergen dediğime bakmayın 12-32 yaş aralığında her yurdum kızında görülmüş ve onaylanmıştır.

öncelikle karakter sınırlamasına 1 fazla ile yakalandığım için "fotoğraf" yerine "resim" dedim, aradaki farkı biliyorum. ayar vercekseniz bi sayın öyle gelin..bu arada biz de gelelim konumuza:

liseye başladığım dönemde yeni yeni de renkli ekranlı, kameralı telefonlar çıkmaktaydı. telefonun kamerasını sadece kendini farklı açılardan çekip arka plan yapmak için kullanan ve daha o yıllarda bu hareketin temellerini atan hanım kızlarımız bugün yıllardır bu alışkanlığı bırakmadan cep telefonu, bilgisayar, ütü gibi her türlü ekranlı elektronik alete kendi fotoğrafını arka plan olarak ayarlamayı kendilerine bir görev edinmişlerdir.

gel zaman git zaman o dönemden bu güne evde, okulda, parkta, bahçede bir arada olduğum kız arkadaşlarım, tanıdıklarım ne zaman çıkarıp masaya koysalar* ne zaman baksam cep telefonlarının ekranında hep aynı görüntü hep aynı hüsran. evet telefon sahibi kızımızın muhteşem pozları* . bir değil iki değil anlaşmışçasına nereye gitsem hangisine baksam neredeyse hepsinde buna denk geliyor olmam artık bir tesadüf olamazdı. bu gizli bir gelenek olabilir veya arkaplanında kendi fotoğrafı olmayan kızları dışlıyor olabilirlerdi. bu konu artık açıklığa kavuşmalı ve bunu öğrenmeliyim dediğimde ise ikinci bir hüsranla karşılaştım. ağızbirliği etmişçesine bunun sebebini söyleyemeyenler, trip atanlar ve hatta biraz daha ısrar edilince error verenlerine şahit oldum. ve oracıkta bu cevabı onlardan alabilme inancımı yitirdim, sustum. artık bunu yapanları her gördüğümde sadece uzaklara bakıp neden diyorum kendi kendime...neden?

cep telefonundan sonra bu davranışı gözlemlediğim bir diğer mecra ise laptopların ve pc lerin masaüstü arka planları olmuştur ama bir cep telefonu değildir elbette. (bkz: masaüstü arka planında kendi resmi olan kız) bunlarla ilgili de çok taze tespitlerim var ama artık başka bahara. bu arada amacım bunu yapanları kınamak değil böyle bir oluşumun varlığına dikkat çekip benim gibi sorularıyla başbaşa kalanlara bir cevap bulma ümididir.

devamını okuyayım »
24.07.2011 01:22