melankolik koala

  • baldan tatlı (630)
  • 844
  • 1
  • 1
  • 0
  • 5 gün önce

referandum röportajındaki pırıl pırıl genç kız

bana kendi gençliğimi hatırlatan mustafa kemal atatürk genci. onun heyecandan sesi titredikçe, benim içim titredi. o rasyonel argümanlar sunarken karşısındakinin "14 temmuz, sen küçüksün anlamazsın" çapındaki vasıfsız savlarına acıyarak baktım.

burayı okuyorsan kardeşim,sana birkaç söz söylemek istiyorum.

daha yaşamının baharında bu kadar çok şeye hakim olurken, senden fazla yıl yaşayan ve senden daha tecrübeli insanların ne kadar az şey anlayabildiğini ve ne kadar aptal olduğunu göreceksin. şaşırma. akıl ve tecrübe yaştan bağımsızdır. bazen kendi saçlarını yolacaksın koca koca adamlar ve kadınlar nasıl senin anlayabildiğin şeyi anlayamıyorlar diye, bazen anlatmaya çalışacak, bir duvara anlatmaya çabalasan daha başarılı olacağını fark edeceksin.

bütün bunlar hevesini kaçırmasın. evet, "sen küçüksün anlamazsın" diyen herkes sen kitaplar okuyup kendini bu yaşta geliştirirken aptal kutusu televizyonla ya da gerzek arkadaş arası dedikodularla gençliğini tükettiği için o durumda ve bu değişmeyecek. george carlin'in "ortalama insanın ne kadar aptal olduğunu düşünün. toplumun yarısı o kişiden daha aptal." sözünü hatırla. cehalete övgü düzen bir ortamda büyüyorsun, kulaklarını tıka.

doğru bildiğin yoldan yürü, hayatın için, özgürlüklerin için, geleceğin için mücadeleye devam et.

sana söz veriyorum, yalnız değilsin.

yolun açık olsun kardeşim.

devamını okuyayım »
03.03.2017 18:53