melsa

  • 317
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 yıl önce

merlin

gelmiş geçmiş en büyük büyücüdür; pek çok fantazi türü kitap yazarı merlini kitaplarında büyünün babası, ya da yaşamış en büyük büyücü olarak ele alırlar. asıl kral arthur** efsanesiyle ünlenmiş, insan olmayan ama tanrı da olmayan kendi çapında insan görünümlü bir varlık olmuştur.
espirili, sempatik, aşktan anlamayan, bilge bir adamdır. diline bir ejderhadır dolamıştır, sürekli bu ejderhanın güçlerinden, yarattığı sisten, otundan, bokundan bahseder. nitekim yaptığı büyük büyülerde onu* kullanır. anàl nathrach, orth' bhais's bethad, do chel denmha tek bildiği büyü sözleridir. sürekli bunları tekrar eder. ejderhayı uyandırır, arthura yardım eder, delidir ne yapsa yeridir. pek çok kere arthurun kıçını beladan kurtarmıştır. ama arthur onun öğütlerini dinlemiş midir? biraz.
merlinle arthurun kız kardeşi morgananın adı aşk dedikodularına karışmıştır. merlin aşık olmuş mudur? biraz olmuş olabilir, ne de olsa morgana daş misali bir büyü kullanıcısıdır. sonuçta zararlı çıkan merlin olmuştur, morgana merline güzel kazık atmıştır ama intikamını kötü almıştır aşmış merlin.
ölmüş müdür? hayır. o artık rüyalarımızda ve kalbimizin derinliklerinde yaşıyordur. yeni, gerçek bir kral gelip, gölün soğuk sularından gelen buz gibi excalibur gölün ladysi tarafından sulardan çıkana kadar da rüyalarımızda yaşamaya devam edecektir.

devamını okuyayım »
31.08.2005 22:26