mems

  • 1403
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

eşcinsel olmak

şimdi heteroseksüellerin kendi normal(!) partnerlerini düşürdükleri içler acısı durum değerlendirildiğinde oldukça cesur olmayı gerektiriyor denilebilir.

neden mi?
bu ülkede önce (bkz: kadın olmak) sonrasında (ara: kadına bakış açısı)
erkek hegomanyasını kadın üzerinde kurup neredeyse onu cezalandırmak için onunla cinsel ilişkiye giriyor. kadın ise erkeğin bastıramadığı cinsel dürtülerini kullanarak erkeği bir çeşit cinsel esaret altına alıyor.

insanlık tarihi boyunca var olduğu bilinen ve buna rağmen hala doğal mı değil mi diye sorgulanan bu olgunun dışlanması, yasaklanması belki de bir korkunun sebebidir.

neyin korkusu? döt korkusu mu? hayır tabiki. bu bir iktidar savaşıdır. eşcinselliğin kabul görmesi akabinde heteroseksüel kadınları da özgür bırakacaktır. bu özgürlüğü istemeyen heteroseksüel erkekler ve durumdan yararlanmakta olan heteroseksüel kadınlar bundan asla hoşnut olmayacaklardır. etrafınızdaki homofobik olan insanlara bakın. mutlaka yukarıdaki iki önekten birine uymaktadırlar. buna heteroseksüellerin zaaflarından faydalanıp onlarla birlikte olan homofobik eşcinseller de dahildir.

düşünsenize varoluşunuz iyi bir iş bulup, zengin olup, çoluk çocuğa karışma temeline dayanıyor. toplumun en büyük kesimi bu amaç uğruna yaşıyor.

şimdi de kendinizi onların yerine koyun. empati kurarken bir eşcinselin cinsel arzularını anlamanız mümkün değildir. sadece heteroseksüel benliği onların sosyal konumlarına yerleştirin. buyurun:

var oluşunuz temel anlamda bir aşağılama sebebi. yani sen sen olduğun için direkt aşağılanıyorsun. dalga geçiliyorsun. benliğin bir başkasına yakıştırılarak ona küfür ediliyor. küfür edilen kişi bu durumdan duyduğu utanç için bazen küfür eden kişiyi bile öldürebiliyor.

sahip olduğun sevgi bir hiç olarak değerlendiriliyor. aşık olunca daha bir sapık oluyorsun. bütün bunlar hissettiğin aşk acısı ile depreşiyor. sevdiğinle iletişim bile kuramıyorsun. onu sevdiğini haykıramıyorsun. diğerleri yapıyor. en fazla reddediliyor. ama sen yapınca içinde bulunduğun toplum seni reddediyor. dışlanıyorsun.

say say bitmez. bütün bunları birilerinin "tercih" ettiğini savunan avanaklar da yok değil hani...

o, bu, şu değil de ben size bir gerçeği söyleyeyim "bu ülkede eşcinsel olmaya hiç birimizin götü yemez" ben, böyle acılar çekip hala içi nefretle dolmamış, bize hala kendini anlatmaya çalışan, üretimleriyle fikirleriyle hala bu topluma yarar sağlamaya çalışan bütün bu eşcinsellerin önünde ancak eğilirim arkadaş.

devamını okuyayım »