memyselfandiandshit

  • 248
  • 8
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

sea pearl ataköy

ataköy'de, denize sıfır demek yanlış olur, denizin neredeyse içinde(!); inşaası devam eden ve astronomik rakamlara satılacağından hiç kuşku duyulmayan (çünkü denizden 100 metre uzakta ataköy konaklarının 1 daire fiyatının 1.350bin euro olduğu düşünüldüğünde), kendi avm'sini bırakın (zaten günümüzde standart donanımdır) kendi yat limanı olacak olan ullllllltra lüks konutlar.

tabi 2015 senesinde istanbul arazi olarak hınca hınç dolu iken ataköy gibi bir yerde, denize sıfır ve bu büyüklükte bir arazi nasıl alınmış olabilir, onu da "siyasi"lerin takdirine bırakıyorum.

genelde reklamlarında gözden kaçan (kaçırılan) bir iki konuya da buradan değinmek isterim.

birincisi, ataköy'de oturan herkesin bildiği gibi, yazları ataköy 5.kısım (sea pearl de buradadır) buram buram, ama burammm burammm "kanalizasyon" kokar. bunun sebebi de semt arkasında bulunan su arıtma tesislerinde "arıtılan" suyun denize uzatılmış kanalizasyon vasıtasıyla bu bölgeden geçmesidir. kışın bile bazen bu koku alınabilir ama yazın duyulan o koku paha biçilemez :)

düşünsene zenginsin, ama acayip zenginsin, yani full artı full zenginsin ama fakirlerin kakalarının kokusunu sen çekiyorsun! :) hem de fakir kakası yani. sanırım bu da paha biçilemeyecek olacak, sea pearl sakinleri için. (buradan konut almayı düşünen kişilerin hu hazzı yaşamak için benimle irtibata geçmelerini, yazın kendilerini misafir ederek kokuyu o zengin ciğerlerine teneffüs etmelerini sağlayabilirim) netekim bu denize uzanan kanalizasyon kendilerine 100 metreden az bir mesafeden geçiyor :)

ikinci bir husus, özellikle sabah ve akşam saatlerinde sahil yolu trafiği diye birşey var. hadi diyelim sea pearl'den çıkışlar için trafik lambası koydun (ki koydururlar, adamlar zengin, siyasiler arkasında filan), oğlum sabah trafiği diyorum, akşam trafiği diyorum. yeşil yansa aracı yola çıkaramazsın çünkü yol yine dolu, yine dolu. "yüzlerce" konutu lönk diye istediğin yere yaparsan, yolunu vesairesini umursamazsan mal gibi kalırsın. ama önemli olan para tabi, doğru. (yatı olanlar ve mecidiyeköy'e yattan metrobüse aktarma yaparak gidecek olanları bilemiyorum)

özetle; zenginlerden sanırım "sadece baba parasıyla" zengin olmuş olanlar buradan konut alır. ne de olsa kafa çalışmıyo, babası yapmış o yiyo. anca onlar.

devamını okuyayım »
11.02.2016 12:45