men rabbuke

  • 477
  • 0
  • 0
  • 0
  • 9 ay önce

lgbt'ler yüzünden gökkuşağından soğumak

her şekil, her insan ve onların fikirleri/cinsel hayatları/inançları, her mekan, her şey çok önemli çoğu insan için, ben de buna şaşırıyorum. bir şeye düşmanlığı ya da sevgisi olmadığını belirttiği halde o şeyden bu kadar etkilenmek sağlıklı değil ki.

biri bir söz söylüyor. biri bir şey yapıyor. ne olduğu hiç önemli değil ya, herhangi bir şey. neden bu kadar etkileniyor ve bunu binlerce kişinin göreceği yerlere yazma ihtiyacı hissediyorsunuz? tüm içtenliğimle yazıyorum: önce kendimizi anlamaya çalışmak gerek. bunca etkilenmenin doğal sonucu olarak da birileri ya çok ünlü oluyor ya da linç ediliyor.

lgbti+ insanlar bu toplumun en aşağılanmış, en dışlanmış, en alay edilmiş insanlarıdır. gerek var mı şu an bir daha onları üzmeye ya da zaten kendini gizlemekten çıldırmış insanları biraz daha gömmeye? yok. neden yapılıyor? tişört alamamış, gökkuşağı varmış. ne gereksiz, ne manasız, ne ayrıştırıcı konular bunlar.

evinizde eşinizle dostunuzla konuşmuyorsunuz. gündemde olan bir başlığa onbinlerce insanın tıkladığı bir yerde yazıyorsunuz. binlerce genç sizi okuyabilir, etkilenebilir. insanlar yeterli gazı aldığında çok kötü, çok alaycı olurlar. yapmayın, sebep olmayın. sadece cinsel kimliği sebebiyle dükkanında çalıştırmayacağı insanı fuhuş yapmakla suçlayacak kadar beyinsiz bir kitle var ve onlara bir yol daha siz açmayın. her şeyden bu kadar etkilenmeyin.

"homofobik değilim ama", "ak partili değilim ama", "ateistim ama" demek zorunda da değilsiniz. ne sizin ne de karşınızdakinin ne olduğunun bu kadar önemi var. sadece hep birlikte güzelce yaşayabilirdik. yaşayamadık. beceremedik.
türk milleti neden dünyada sevilmiyor biliyor musunuz? biz kimseyi sevmedik de ondan. neden bütün dünya türkleri eziyor, türkler üzerinde hak iddia ediyor biliyor musunuz? biz bir şeyle ilgilenmemeyi, üzerimize vazife olmayan, bilmediğimiz konularda susmayı beceremedik, iyi ahlaklı değiliz. bela olana, bela olunur.

devamını okuyayım »