mentuhotep

  • 1449
  • 12
  • 6
  • 0
  • 4 gün önce

t a m a m

(#76796278)

kimilerinin millet tanımlarını göstermesi açısından güzel oldu bu olay. arada takip ediyorum bu olayı. akp’ye oy verenlerle ilgili yıllardır anlayamadığım bir şey var. sanki partinin genel başkanlarıymışlar da parti politikalarını kendileri belirliyorlarmış gibi bir alınganlık içindeler. baya kişisel algılıyorlar böyle şeyleri, haliyle kişiselleştiriyorlar da.

işin garibi akp’liler futbol takımı tutar gibi parti tutuyor denilince ne alakası var diye köpürüyorlar.

baya sağlıksız bir durum halbuki. diğer partililerde de bu durum yaygın, ama onlar en azından günü gelince “yok artık bu kadar da olmaz” diyebiliyorlar. mesela mhp’nin yığın yığın parti değiştirdiklerini gördük, ideolojilerini takip ettiler partilerini değil. chp’lilerin son genel başkan seçimlerindeki eleştirileri hepimiz gördük. hdp’liler zaten partiyle alakaları yok, bir milyon tane parti değiştirdi onlar yıllardır, gerçi bu durum daha ziyade partilerin kapatılmasıyla alakalı ama kısaca yani insanlar öyle ya da böyle partileriyle ideolojileri arasında seçim yapmaya zorlandıklarında ideolojilerini yani doğru olduğuna inandıkları düşüncelerini seçiyorlar.

akp’liler yapamıyor bunu. reisleri ne yaparsa eyvallah. hatta bazen mavi marmara olayındaki gibi ne olduğunu kendileri bile anlamasa dahi bozuntuya vermiyorlar. bunu da iyi bir şey sanıyorlar. bu açıdan akp’ye oy vermeyenleri milletten saymamaları çok da garip olmasa gerek.

cidden bi tuhaf.

devamını okuyayım »