mermize

  • 1646
  • 9
  • 4
  • 0
  • evvelsi gün

kemalist detected

hayır şu swf'leri izleyip videolardaki kadınlara bi siktir git deyince de şakirt sayılıyoruz ya, ona yanıyorum. kavgam atatürk'le değil, hiç de olmadı; tüm kavgam bu kadınlarla.. hoş, bu kadınları görüp tepki olarak akp'ye oy vermek var ya; o da pire için yorgan yakmak olacak..

az çok içinde olduğumuz bir şey bu. tevellüt 28, bir anım hala aklımın bir köşesinde durur: ilkokuldaydım, ikinci sınıfta. bir arkadaşımın sınıfımızda şunu anlattığını hatırlıyorum: halleri vakitleri yerinde olmayan bir kız arkadaşım bir gün şöyle bir şey söylemişti sınıfta: ablam imam hatip'te ve onlara derste sıraların üstünde namaz kıldırıyorlar.. ilkokul öğretmenimizin tepkisi sert olmuştu: bu örümcek kafalılıktı. o kız arkadaşım dahil ister istemez sınıfımızdaki çocuklar da öğretmene destek veren bir tepkiye bürünmüş, hatta bunu anlattığına da pişman olmuştu o kız arkadaşım. okulda namaz kılmak! böyle bir şey olamazdı.. atatürk karşıtı olmalıydı kesinlikle onlar. o yıkanmış çocuk aklımla dehşet verici gelmişti bu sahne. sanki bir küfür vardı ortalıkta. imam hatip diye bir kavram vardı ve tövbeler olsun, buralarda hem de sıralarda namaz kıldırıyorlardı. aman tanrım, nasıl bir örümcek kafalılıktı bu? ha bu arada evinde kaldığımız dedem, anneannem ve teyzem de namaz kılıyordu. ama her nedense onlara kızmıyordum.. demek istediğimi anlatabiliyorumdur umarım: 8 yaşındaydım, bize verileni akıl terazinde ölçebilecek bir seviyede değildim, çocuktum işte.. anneannem ve teyzem hariç tüm başörtülüler benim için yobazdı, atatürk düşmanıydı.. çünkü ilkokul öğretmenim böyle öğretmişti bana.

şimdiyse şu swf'leri izledikçe midem bulanıyor. bize de dayatıldı çünkü bu doktrinler. bazı arkadaşlarım o doktrinleri hiç sorgulamadı ve atatürk'e bir peygamber raddesinde -hadi tapmak demeyelim de- bağlılık duydu. kimisi birebir karşısında oldu. benim kendisi hakkında düşündüğümse ülkeye kurtaran en önemli belirteç, ama siyasi kimlikte de başarısız olduğu yönündeydi. onu hiçbir zaman düşman bellemedim, bu kitleye, bu swf'lerde gördüğüm kitleye rağmen bellemedim. ama o kitleyi her görüşümde atatürk zihniyetinden bir adım bir adım uzaklaştım hep. düşmanı olduğum çok şey var, öncelikle dini bize kötü bir şeymiş gibi gösteren bu zihniyet.. hiçbir zaman bir şakirt olmadım, olmayacağım, alkolü bu denli severken yapmayın gözünüzü seveyim. ama bu zihniyetle varım yoğumla savaşacağım..

tanım yazacak olursak, insana zafiyet geçirten swf'ler bütünüdür.

devamını okuyayım »
20.04.2013 19:59